Ondřej Novotný vysvětlil, proč v hlasování o hlavní zápas na Štvanici podpořil Lucii Szabovou a Lucii Pudilovou
Ondřej Novotný dal v hlasování o hlavní zápas na Štvanici přednost Lucii Szabové a Lucii Pudilové. Ocenil jejich dosavadní kariéry a jejich duel mu připadal sportovně vyrovnanější.
Obsah článku
Souboj o titul bantamové váhy porazil v hlasování původně plánovanou obhajobu Willa Fleuryho proti Danielu Škvorovi poměrem 54:46. Podle Novotného se zapojilo téměř deset tisíc fanoušků.
Odměna za jejich kariéry
Promotér v pořadu MMA letem světem přiznal, že svůj hlas poslal Szabové s Pudilovou. Prvním důvodem bylo přesvědčení, že si obě bojovnice hlavní zápas za své výkony a dlouhé kariéry zaslouží.
Výsledek hlasování ho potěšil také kvůli tomu, že ženský titulový duel dokázal v posledních dnech otočit průběžný stav. Fanoušci mu nakonec dali přednost před zápasem šampiona polotěžké váhy.
Rozhodly také kurzy
Druhý důvod hledal Novotný ve sportovním rozložení sil. Porovnával kurzy na Lucii Pudilovou a Daniela Škvora, kteří měli proti Szabové a Fleurymu nastupovat jako výrazní outsideři.
Pozici Pudilové však považoval za přijatelnější, přestože do titulového souboje nastupuje proti neporažené dvojnásobné šampionce.
Původní mužská varianta už na kartě není. Zraněného Škvora nahradil Makhmud Muradov, který se podle oficiální karty OKTAGONu 92 utká s Fleurym o pás polotěžké váhy. Hlavní místo však zůstalo Szabové s Pudilovou, jak rozhodli fanoušci.





