Blíží se v UFC bitva šampionů? Blachowicz souhlasí se zápasem s Adesanyou

V UFC se možná schyluje k zápasu, ve kterém se proti sobě postaví dva aktuální šampioni. Israel Adesanya vyjádřil zájem přejít do polotěžké váhy a utkat se s jejím šampionem Janem Blachowiczem.

Embed from Getty Images

Prakticky ihned poté, kdy na turnaji UFC 253 porazil Blachowicz Reyese a stal se tak držitelem pásu šampiona v polotěžké váze, se Adesanya nechal slyšet, že by se rád s polským bojovníkem utkal. Mnozí to brali jen jako provokaci, ale nyní se zdá, že by se tento souboj skutečně mohl uskutečnit.

Jak informuje novinář Christopher Reive, Adesanya v současné době jedná s UFC ohledně přechodu do vyšší váhové divize, aby se na začátku příštího roku mohl utkat s Janem Blachowiczem o titul v polotěžké váze.

O něčem podobném v posledních dnech hovořil i Adesanyův trenér Eugene Bareman:

“Israel řekl jasně, že pokud Cannonier nad Whittakerem nevyhraje, tak pak už ve střední váze nevidí žádného zajímavého soupeře. O zápas s Whittakerem zájem nemá, protože jej už porazil. Chce přejít do polotěžké váhy a uvidí, co se tam dá dělat.”

“Myslím si, že budeme schopni hned dostat titulový zápas, protože ta divize se po odchodu Jona Jonese nachází v poněkud zvláštním stavu. Ano, můžeme hned dostat zápas s Janem Blachowiczem. To by byla ta nejlepší volba jak pro Israela, tak pro Jana.”

Jan Blachowicz se k dané situaci vyjádřil na svých sociálních sítích a dal jasně najevo, že z Adesanyi strach nemá. Navíc rovnou navrhl, že by k zápasu mohlo dojít v březnu.

“Slyšel jsem, že Israel Adesanya se se mnou chce v nejbližším zápase utkat. Není problém. Jestli jsi připravený na zápas v březnu – pojďme do toho.”

Zdroj: Twitter Christopher Reive | Twitter Jan Blachowicz

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCZahraniční MMA