DomůUFCColby Covington: Leon Edwards měl být diskvalifikován

Colby Covington: Leon Edwards měl být diskvalifikován

Hlavní zápas večera turnaje UFC Vegas 21 byl předčasně ukončen po neúmyslném faulu Leona Edwardse. Britský zápasník zasáhl svého soupeře otevřenou dlaní a Belal Muhammad nebyl schopný pokračovat v souboji.

Zdroj: UFC

Nutno připomenout, že při zmíněném úderu Edwards zasáhl svými prsty oko Belala Muhammada a to nevypadalo vůbec dobře. Edwards nakonec nebyl diskvalifikován a zápas byl prohlášen jako “No contest”.

S takovým verdiktem nesouhlasí bývalý titulový vyzyvatel welterové váhy Colby Covington, jak řekl v rozhovoru pro Submission Radio. Američan si myslí, že Edwards měl být diskvalifikován za porušení pravidel. Podle Colbyho každý bojovník zná pravidla a měl by se jimi tedy řídit.

“Edwards takhle stále neabsolvoval v UFC žádný zápas už skoro dva roky. “No contest” ? Jakoby se zápas neuskutečnil. A hlavně – měla to být diskvalifikace. Už v prvním kole jej rozhodčí varoval před údery otevřenou dlaní, při kterých prsty zasahoval obličej soupeře. Všichni známe pravidla. Ten souboj měl po tom faulu vyhrát Belal. Jak je možné, že Leon je stále v rankingu, když už skoro dva roky v oktagonu UFC nebojoval?”

“Nerozumím výrazu, že to byl “náhodný” faul. Když někomu spadne na hlavu reflektor, který je nad oktagonem, to bude taky náhoda? Herb Dean (rozhodčí zápasu) jej měl ihned diskvalifikovat!”

V rozhovoru pak Colby Covington neopomněl zdůraznit význam své osoby ve welterové váze a jasně dal najevo, že se chce utkat s Kamaru Usmanem nebo Jorge Masvidalem.

“Edwards, ten ať se stará o odvetu s Baileym nebo jak se jmenuje…Naše divize teď potřebuje opravdový zápas. Řeč je o mém souboji s Usmanem nebo pouličním Jidášem Masvidalem.”

Populární “Chaos” Covington se naposledy v oktagonu UFC představil loni v září, kdy změřil síly s bývalým šampionem welterové váhy Tyronem Woodleym (19-6-1). Porazil jej a vrátil se tak na vítěznou vlnu poté, kdy v titulovém souboji prohrál s Kamaru Usmanem (18-1).

Colby Covington je aktuálně “jedničkou” rankingu UFC, hned za šampionem Usmanem. Za Covingtonem se pak nachází Gilbert Burns, Leon Edwards, Jorge Masvidal a Stephen Thompson.

Zdroj: MMA Junkie | Submission Radio

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ