Deiveson Figueiredo zvažuje přechod o váhu výš. Brutálnímu snižování hmotnosti je tak zřejmě konec

Deiveson Figueiredo zvažuje přechod do bantamové váhy. Tedy v případě, že mu UFC nenabídne třetí zápas proti novému šampionovi muší váhy Brandonu Morenovi.

Zdroj: UFC

Deiveson Figueiredo (20-2) se na turnaji UFC 263 podruhé v kariéře utkal s Brandonem Morenem (19-5). Brazilec byl ve třetím kole ukončen submisí a přišel tak o mistrovský pás šampiona muší váhy.

V rozhovoru pro portál MMA Fighting Figueiredo řekl, že pokud se třetí zápas s Morenem nepodaří uskutečnit, je možné, že přejde do bantamové váhy.

“Přemýšlím o přechodu do vyšší váhy. Ale abych se mohl rozhodnout, musím jet domů, sednout si se svým týmem, promluvit si o tom a udělat to nejlepší rozhodnutí. Uvidíme, jestli dojde k završení trilogie s Morenem. Požádal jsem o odvetu. Musím se vrátit domů a musím se rozhodnout, co chci opravdu dál dělat. Ale právě teď je prioritou třetí zápas s Morenem. První zápas jsem jasně vyhrál, ale oni mi vzali bod a udělali z toho remízu. Tak to dopadá, když necháte rozhodnutí v rukou rozhodčích.”

Myšlenky Deivesona Figueireda na přechod do vyšší váhy jsou zcela určitě na místě. Brazilec měl už několikrát obrovské problémy se snižováním hmotnosti před zápasem. Připomeňme jen první souboj s Benavidezem, který se uskutečnil loni v únoru. Figueiredo se nevešel do váhového limitu. Souboj se uskutečnil, Brazilec zvítězil, ale i když šlo o titulový souboj, Figueiredo kvůli překročení váhového limitu pás nezískal.

Na závěr pár čísel pro lepší představu. Když není Figueiredo v přípravě, běžně váží kolem 73 až 75 kg. Během přípravného kempu pak musí svou váhu snížit tak, aby na samotném vážení před konkrétním turnajem neměl více než 57 kg. A to je opravdu brutální.

Zdroj: MMA Fighting | Twitter Weasle

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA