DomůCZ/SK MMA#FREEMATE: Organizace OKTAGON MMA se postavila za svého šampiona Mate Sanikidzeho a...

#FREEMATE: Organizace OKTAGON MMA se postavila za svého šampiona Mate Sanikidzeho a nabídla maximální pomoc

Klobouk dolů před vedením organizace OKTAGON MMA. Poté, kdy policie na protiruském shromáždění v Gruzii zatkla šampiona pérové váhy Mate Sanikidzeho, vydala organizace prohlášení, ve kterém se jednoznačně postavila za svého bojovníka.

Ještě před pár dny se Mate Sanikidze v Ostravě na tiskové konferenci handrkoval s Losene Keitou, se kterým se má na konci dubna utkat o titul v pérové váze. Během včerejška pak přišly špatné zprávy o tom, že jej v Gruzii zatkla policie na protiruském shromáždění. Ty potvrdil i novinář a Sanikidzeho přítel Giorgi Kokiashvili.

„Můj kamarád Mate Sanikidze byl bohužel včera zadržen během protestů proti ruskému zákonu, který by prohloubil vliv Ruska na Gruzii. Mate je hrdina našeho národa. Jsem na něj moc pyšný a rozhodně stojím za ním,“ potvrdil Giorgi Kokiashvili na svém IG profilu.

O chvíli později pak přišel s vyjádřením OKTAGON, který se ve svém prohlášení zcela jasně postavil na stranu svého bojovníka a nabídl mu také maximální možnou pomoc.

„Celý tým OKTAGON MMA stojí za šampionem Mate Sanikidzem. ´O situaci víme už od rána, první informace o tom, co se děje, jsme měli už kolem páté,´ prohlásil jeden ze spolumajitelů organizace Pavol Neruda. ´Jsme v kontaktu s jeho ženou, týmem i managementem a budeme se, s ohledem na naše možnosti, v maximální možné míře snažit pomoci.´

Čtyřiadvacetiletý držitel pásu pérové divize má tříměsíčního syna Nathaniela, pro kterého získal titul v Ostravě a jehož jméno měl spolu s nakresleným srdcem na tejpech pod rukavicemi. ´Dohodli jsme se, že Matého ženu Mariam, ani malého Nathaniela nenecháme na holičkách a podpoříme je i finančně. Věřím, že brzy budeme mít víc informací a hned, jak ho propustí, se s Matém spojíme a nabídneme mu pomocnou ruku ve všech oblastech, kde bude potřebovat. Celý tým OKTAGONu stojí za ním. Je potřeba podporovat lidi, kteří bojují za správnou věc a být spolu na stejné lodi. Mate Sanikidze reprezentuje hodnoty, které jsou vlastní i nám a i proto si zaslouží pomoc a podporu od nás i od našich fanoušků.´

Podporu svému rivalovi pak vyjádřil také jeho další soupeř. Losene Keita, který se má s Mate Sanikidzem utkat již 29. 4. v Bratislavě o pás šampiona pérové váhy, na svém Instagramu sdílel heslo ´Free Sanikidze´,“ uvedla organizace OKTAGON MMA na svém Instagramu.

Kromě Keity vyjádřili gruzínskému bojovníkovi podporu také další bojovníci jako Patrik Kincl, Leandro Silva, Andrej Kalašnik, Giga Chikadze a také Merab Dvalishvili, který se o víkendu utká v hlavním taháku turnaje UFC Vegas 71 s Petrem Yanem.

Zdroj: Instagram OKTAGON MMA | Instagram Giorgi Kokiashvili | Twitter Giorgi Kokiashvili


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ