Pátek, 9 prosince, 2022
DomůUFCJan Blachowicz se chce utkat s Jiřím Procházkou na stadionu v Polsku...

Jan Blachowicz se chce utkat s Jiřím Procházkou na stadionu v Polsku před 60 tisíci fanoušky

Největší MMA turnaj, který kdy Evropa viděla? Ano. Jan Blachowicz věří, že by s Jiřím Procházkou dokázali zaplnit stadion v Polsku.

Jiří Procházka se má 11. června utkat se šampionem Gloverem Teixeirou o titul organizace UFC v polotěžké váze. Duel o mistrovský pás se uskuteční během galavečera UFC 275 v Singapuru.

Bývalý šampion Jan Blachowicz v podcastu The MMA Hour vyjádřil přesvědčení, že pokud by se jeho zápas s Procházkou uskutečnil v Polsku, byla by to gigantická událost.

„Myslím, že pokud Glover vyhraje, bude to dobrý příběh pro mou odvetu s ním. Pokud vyhraje Jiří, bude to pro nás také velmi dobré, protože jestli se pak náš zápas uskuteční v Evropě, bude to jeden z největších soubojů, který kdy Evropa viděla. Já proti Jiřímu. Bude to úžasné, protože to uděláme někde v Polsku nebo v České republice.“

„Myslím, že kdyby se tento zápas konal v Polsku, kde by se představili ještě další polské hvězdy UFC, jako jsou Joanna (Jedrzejczyk) nebo Mateusz Gamrot, pak by na Národním stadionu mohlo být 60 000 lidí.“

Plán „Těšínského prince“ přitom nemusí být vůbec nereálný.

V první řadě je takřka jisté, že Blachowicz bude dalším titulovým vyzyvatelem, který se utká s vítězem souboje Teixeira vs. Procházka. Ve svém posledním zápase polský bijec porazil Aleksandara Rakice a jasně si tak řekl o další titulovou šanci.

Druhým faktorem jsou peníze a na ty UFC a především Dana White slyší. Vyprodaný stadion s 60 tisíci fanoušky je prostě neodolatelným finančním lákadlem.

Zdá se tedy, že poslední věcí, která by mohla tento epochální galavečer zhatit, je Procházkova prohra s Teixeirou. My však věříme, že se nic takového nestane.

A jak vidí červnový titulový zápas sám Jan Blachowicz?

Blachovicz řekl, že bude podporovat Teixeiru, ale zápas s Procházkou bude podle něj hodem mincí.

„Mám je rád oba, ale na Glovera myslím pořád, protože bych rád přijal odvetu a připravil ho o pás, který mi vzal. Uvidíme. Ale ano, budu fandit Gloverovi.“

„Pokud Glover dostane Jiřího na zem, vyhraje. Ale víte, Jiří je, v tom nejlepším slova smyslu, bláznivý bojovník s šíleným stylem. Podivným stylem, který mu ale funguje. Uvidíme, šance jsou 50 na 50. Jsem zvědavý. Možná tam budu, uvidíme. Pracujeme na tom, abychom tam byli.“

Zdroj: BJ Penn | Podcast The MMA Hour

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
84SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ