Jiří Procházka: Jon Jones je stále králem polotěžké váhy. Byl by to můj největší soupeř

Jiří Procházka plánuje zápas s šampionem polotěžké váhy Janem Blachowiczem, ale otevřeně přiznává, že králem váhové kategorie do 93 kilogramů je stále Jon Jones.

Zdroj: UFC

Jiří Procházka udělal na fanoušky MMA obrovský dojem, když na turnaji UFC Vegas 26 porazil spektakulárním způsobem bývalého titulového vyzyvatele Dominicka Reyese. Procházka knokautoval “Devastatora” loktem z otočky ve druhém kole jejich souboje. Tímto vítězstvím si definitivně zajistil místo v absolutní špičce polotěžké váhy.

Český samuraj se nyní v rozhovoru pro RT Sport rozpovídal o aktuální situaci v polotěžké divizi a nemohl nevzpomenout bývalého šampiona této váhy Jona Jonese.

“Jon je stále králem polotěžké váhy. Myslím, že by to v téhle váhové kategorii byl můj největší soupeř. Teď je ale v těžké váze, takže co naděláš. Ano, opozdil jsem se, ale nebudu se za to omlouvat.”

“Hledám si ty nejtěžší soupeře. Ty nejtvrdší bojovníky. Prvním byl Volkan Oezdemir. Myslím si, že je to skvělý zápasník, ale před ním jsem se už utkal s lepšími soupeři. Dominick, to byl naopak jeden z nejlepších bojovníků polotěžké váhy, se kterým jsem kdy zápasil. Ano, jsem o tom přesvědčen. Jeho styl je unikátní a velice nebezpečný. Dalším mým soupeřem bude podle mého názoru Blachowicz. A na to teď budu čekat.”

Jon Jones – rekordman organizace UFC

Jones (26-1, 1 NC) ve svém posledním zápase porazil na body Dominicka Reyese. Jednalo se o poměrně kontroverzní verdikt rozhodčích. K zápasu došlu v únoru 2020 a od té doby se “Bones” v oktagonu neobjevil. V poslední době se snaží jednat s UFC ohledně souboje s “The Predatorem”. Jak se však nechal slyšet, částka 8 až 10 milionů za tento zápas pro něj není dostatečná. Dosud není jisté, jestli se UFC rozhodne splnit Jonesovi finanční požadavky.

“Bonese” považuje mnoho odborníků za nejlepšího bojovníka UFC bez rozdílu vah. Ve své kariéře Jones porazil taková jména, jako jsou Daniel Cormier, Alexander Gustafsson, Thiago Santos, Glover Teixeira nebo Vitor Belfort. V UFC vybojoval 15 titulových soubojů. Je nejdéle vládnoucím šampionem polotěžké váhy v historii UFC (1501 dní). Dokázal v největší světové organizaci MMA zvítězit v 18 zápasech v řadě, a to je také rekordní zápis.

Není tedy divu, že o něm Jiří Procházka hovoří jako o “králi” polotěžké váhy UFC.

Zdroj: RT Sport

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
CZ/SK MMAUFCZahraniční MMA