Jon Jones vytahuje těžké zbraně. Ukazuje, proč je tím nejlepším on, a ne Islam Machačev
Islam Machačev po 17. výhře v řadě znovu rozjel debatu o nejlepším bojovníkovi historie. Jon Jones reagoval čísly a připomněl, že v počtu titulových zápasů UFC nemá konkurenci.
Obsah článku
Machačev na UFC 330 porazil Iana Machada Garryho jednomyslným rozhodnutím a poprvé obhájil titul ve velterové váze. Především ale natáhl vítěznou sérii na rekordních 17 zápasů a překonal dlouholetý rekord Andersona Silvy.
Jones vytáhl čísla
Debata o nejlepším bojovníkovi historie se rychle dostala také k Jonu Jonesovi. Bývalý šampion polotěžké a těžké váhy dal najevo, že Machačevovo posouvání na úplný vrchol historických žebříčků zatím nebere. Na síti X napsal, že se po příchodu na sociální sítě dozvěděl o „novém GOATovi“ a nechápe, jak k tomu fanoušci došli.
Jones se přitom neopřel jen o vlastní názor. Připomněl především počet vítězství v titulových zápasech UFC. Sám jich nasbíral 16, zatímco Machačev je po výhře nad Garrym na sedmi. Američan je v této statistice stále rekordmanem organizace.
Machačev se rychle přibližuje
Rozdíl v titulových výhrách je výrazný, oba bojovníci ale prošli odlišnou cestou. Jones dostal první titulovou šanci už při sedmém startu v UFC. Machačev musel čekat až do dvanáctého zápasu v organizaci, během kterého už měl za sebou dlouhou vítěznou sérii.
Jones drží rekord polotěžké váhy s jedenácti úspěšnými obhajobami. Machačev vytvořil rekord lehké divize čtyřmi obhajobami a po přechodu výš už získal a poprvé ubránil také pás velterové váhy. Jeho poslední triumf navíc znamenal sedmnáctou výhru v UFC za sebou.
Machačev tedy Jonesovy titulové statistiky zatím nedohnal. Jeho současná série ale vysvětluje, proč se jejich jména v debatě o nejlepším bojovníkovi historie objevují stále častěji vedle sebe. Jones se ale svého místa na vrcholu rozhodně nehodlá vzdát bez připomenutí čísel, která během dlouhé kariéry nasbíral.




