Kamaru Usman by se rád utkal se St-Pierrem: Stále trénuje a pořád se motá kolem UFC

Kamaru Usman nedávno prohlásil, že by se rád utkal s Georgesem St-Pierrem. Zdůraznil ale, že si uvědomuje, že to může být jen jeho nesplněný sen. Šampion polotěžké váhy ve skutečnosti nevěří, že by k takovému zápasu mohlo někdy dojít.

Zdroj: UFC

Na turnaji UFC 268 uhájil Kamaru Usman, v odvetě s Colbym Covingtonem, popáté svůj pás šampiona veltrové váhy. Porazil prakticky všechny přední bojovníky veltrové divize UFC, a proto hledá další výzvy.

Jeho dominance ve veltru zapříčinila, že je srovnáván s legendárním Georgesem St-Pierrem, který byl svého času dlouholetým šampionem stejné váhy. Usman by proti souboji se St-Pierrem nic nenamítal, i když předpokládá, že „GSP“ je už ve sportovním důchodu. Jedním dechem však dodává, že u Kanaďana si nikdy nemůžete být ničím jistí.

„Georges je jako duch, který pronásleduje tuto divizi. Když byl šampionem Robbie Lawler nebo později Tyron Woodley, GSP stále strašil celou divizi. Několik let tady není, pak se vrátí a sebere vám titul. Stále trénuje a pořád se motá kolem.“

Georges St-Pierre se v oktagonu objevil naposledy v roce 2017 na turnaji UFC 217, kdy se vrátil z důchodu a utkal se s Michaelem Bispingem o pás ve střední váze. Bispinga porazil ve třetím kole submisí, stal se šampionem a pak zase odešel na odpočinek.

Zdroj: Full Send Podcast

Sledujte nás také na našem FACEBOOKU, TWITTERU nebo INSTAGRAMU.

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA

PŘEČTI SI TAKÉ