Khabib Nurmagomedov: První zápas a první vítězství v kariéře velkého šampiona

24. října skončila jedna velká kapitola světového MMA. Khabib Nurmagomedov (29-0) se po výhře nad Justinem Gaethjem rozhodl ukončit kariéru a odejít na odpočinek.

Embed from Getty Images

To, co se stalo na konci sobotního galavečera UFC 254, to bylo pro mnohé doslova šokem. Málokdo si myslel, že Khabib ukončí kariéru právě po tomto vítězství. Většina fanoušků i odborné veřejnosti by spíše vsadila na to, že Khabib přidá ještě jednu výhru a odejde s rekordem 30-0. Bohužel se to nestane a my s největší pravděpodobností už nikdy neuvidíme fenomenálního ruského zápasníka v akci.

Pojďme si tedy alespoň připomenout, jak vypadal jeho profesionální debut v MMA. 13. září 2008 Khabib vstoupil do ringu, aby absolvoval svůj vůbec první profesionální zápas ve smíšených bojových uměních. Jeho protivníkem byl další debutant v profi MMA Vusal Bayramov.

Po úvodní “oťukávačce” se Khabib vrhnul na nohy svého soupeře a vcelku snadno jej dostal na zem. Tam přešel do plného mountu a svého soupeře atakoval údery na hlavu. Poté přešel do pozice na zádech a svému soupeři nasadil škrcení triangle choke. Soupeř neodklepal a Khabib ho “uškrtil”.

Velice zajímavým faktem je, že stejným způsobem, tedy triangle chokem, Khabib Nurmagomedov svoji profesionální MMA kariéru zahájil i ukončil.

Celý zápas si můžete prohlédnout na videu na Youtube:

Zdroj: Youtube

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCVideaZahraniční MMA