Khabibův bratranec, neporažený Usman Nurmagomedov, dal přednost Bellatoru před UFC

Velice talentovaný a dosud neporažený bojovník nastupující generace Usman Nurmagomedov, podepsal mnohaletý kontrakt s druhou největší organizací MMA na světě, s Bellatorem.

Foto: CBS Sports

Usman Nurmagomedov (11-0), který je bratrancem hvězdy UFC Khabiba Nurmagomedova, se stal profesionálním zápasníkem MMA v roce 2017 a od té doby stále nenašel svého přemožitele. Ve svém profesionálním debutu porazil submisí Imrana Abdieva. V dalších zápasech ukončil před časem například Dmitriho Berestovského, Isseie Moriyamu, Romea Njie a Gabriela Baiana. Ze svých 11 zápasů jich plných 10 ukončil před časem.

Představitelé organizace Bellator MMA oznámili, že Nurmagomedov bude bojovat v lehké váze a jeho debut v Bellatoru je naplánován na prosinec nebo leden. Jméno jeho prvního soupeře zatím není známo.

Dříve se spekulovalo, že bratranec Khabiba Nurmagomedova podepíše kontrakt s UFC. Nakonec tedy zvolil Bellator. Je vidět, že Scott Coker, šéf Bellatoru, mění svou strategii při podepisování zápasníků do jeho organizace. Dříve se organizace snažila získat veterány a bojovníky, kteří opustili UFC, nyní se soustředí na vyhledávání mladých talentů, kterým nabízí lepší finanční podmínky, než by jim nabídla UFC.

Zdroj: MMA Fighting | Instagram Khabib Nurmagomedov

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
BellatorZahraniční MMA