DomůCZ/SK MMALeo Brichta o svém působení v RFA: Konečně si jednou sáhnu na...

Leo Brichta o svém působení v RFA: Konečně si jednou sáhnu na pořádné peníze

Leo Brichta má za sebou debut v nové organizaci Real Fight Arena (RFA), jejíž první turnaj se konal v Bratislavě. V hlavním zápase večera porazil Tamirlana Dadaeva, už v prvním kole na submisi, a nepřipustil žádné překvapení.

Po zápase však Leo Brichta neskrýval zklamání z rychlého ukončení, protože chtěl svému soupeři dát za vyučenou za to, že neudělal váhu. Nakonec se jednalo o zápas v domluvené váze do 73 kg. A jak bývá zvykem, bojovník, který se nevejde do váhového limitu, musí odevzdat část své výplaty svému soupeři.

“Finanční kompenzace za to byla. Když přijde chlap, který řekne, že neudělá váhu a musíme jít catchweight nebo zápas zruší, je jasné, že musí dojít k vyrovnání.”

Český bojovník byl od oznámení svého přestupu z organizace OKTAGON MMA do RFA často zmiňován v souvislosti se smlouvou, jejíž podmínky měl údajně porušit. Tuto kapitolu však považuje za uzavřenou.

“Jistě, tenhle tlak mám na talíři každý den. Jsem zvyklý zápasit odmalička a věci kolem smlouvy už neřeším. To řeší pouze trenéři.”

Leo také hovořil o tom, zda má dobré vztahy s Ondřejem Novotným a prozradil, že si finančně polepšil. To měl být důvod, proč začal uvažovat o odchodu z organizace OKTAGON MMA.

“Velmi dobré vztahy? Nevím, kde se to vzalo. Spíš bych řekl… Když jsme si s Ondrou povídali, většinou bylo všechno v pořádku. Jenže když jsem si začal říkat o titulovou šanci nebo více peněz, nedělo se vůbec nic. Hlavně jsem přesvědčený, že jsem podepsal smlouvu jen na čtyři zápasy, ne na pět. A stejně to vidí i celý můj tým.”

“Takže jsem podepsal smlouvu s RFA v době, kdy jsem neměl smlouvu nikde jinde. A konečně si jednou sáhnu na pořádné peníze.”

A co si za vydělané peníze koupí? “To zatím netuším. Koupím si značkové boty a ledvinku, zaplatím si společnici na dva dny a ještě budu moci půjčit kamarádům.”

Leo také řekl, že už má soupeře pro svůj další zápas. Je prý velmi dobrý a v minulosti se už na domácí scéně představil.

Zdroj: MMA Fanatik | Kaočko


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ