DomůUFCNastolí Jiří Procházka v polotěžké divizi UFC konečně řád?

Nastolí Jiří Procházka v polotěžké divizi UFC konečně řád?

Jiří Procházka má před sebou náročný víkend. Čeká jej titulový souboj s Alexem Pereirou. Pokud zvítězí, stane se opět šampionem polotěžké váhy UFC a kromě toho přinese do této, chaosem zmítané divize, pořádek a řád.

Žádná jiná divize v UFC se nezmítá v chaosu tak, jako poslední rok polotěžká váha. Od chvíle, kdy se titulu kvůli zranění vzdal právě Procházka a následně rovněž kvůli zranění Jamahal Hill, panuje v divizi bezvládí, chaos a nepořádek.

Procházka a Hill neměli kvůli zranění příležitost ani jednou obhajovat svůj titul. Když se podíváme na statistiku, tak od poslední chvíle, kdy měl šampion polotěžké váhy příležitost k obhajobě titulu, došlo ke třem přímým zápasům o titul. To je absurdní, takže doufejme, že UFC 295 představuje konec této velmi podivné éry.

>>Sledovat celý turnaj ZDARMA můžete také ZDE.<<

Polotěžká divize UFC je doslova rozbitá. Když se podíváme na přední bojovníky této váhy, tak Jamahal Hill (poslední šampion) je zraněný, Magomed Ankalaev se v posledních dvou zápasech příliš nepředvedl (No Contest s Walkerem a remíza s Blachowiczem), o Aleksandaru Rakićovi není od zranění a prohry v zápase s Blachowiczem, který se uskutečnil v květnu 2022 ani vidu, ani slechu. A Jan Blachowicz nejprve v zápase o uvolněný pás šampiona polotěžké váhy remizoval na UFC 282 v prosinci 2022 s Ankalaevem a letos v červenci prohrál s Alexem Pereirou.

A jen díky tomuto chaosu se k titulovému zápasu dostal právě Pereira, který po přechodu ze střední váhy absolvoval v polotěžké divizi pouze jeden zápas.

Nejlepším způsobem, jak vrátit polotěžké divizi UFC její tvář, by byl scénář, kdy titul získá Jiří Procházka. Je to bývalý šampion této váhy, který nebyl v UFC dosud nikdy poražen.

V případě jeho vítězství by se jako další souboj nabízel duel s Jamahalem Hillem a tady už by se postupně celá situace vracela do těch správných kolejí, tedy pomyslné ose: šampion – obhajoba – vyzyvatel.

Jiří Procházka tak před sebou má jedinečnou šanci, a to nejen na znovuzískání pásu šampiona, ale i na to, aby v polotěžké divizi nastolil tolik potřebný řád.

Pokud naopak o víkendu zvítězí Pereira, divize nadále zůstane v chaosu.

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ