DomůUFCNastolí Jiří Procházka v polotěžké divizi UFC konečně řád?

Nastolí Jiří Procházka v polotěžké divizi UFC konečně řád?

Jiří Procházka má před sebou náročný víkend. Čeká jej titulový souboj s Alexem Pereirou. Pokud zvítězí, stane se opět šampionem polotěžké váhy UFC a kromě toho přinese do této, chaosem zmítané divize, pořádek a řád.

Žádná jiná divize v UFC se nezmítá v chaosu tak, jako poslední rok polotěžká váha. Od chvíle, kdy se titulu kvůli zranění vzdal právě Procházka a následně rovněž kvůli zranění Jamahal Hill, panuje v divizi bezvládí, chaos a nepořádek.

Procházka a Hill neměli kvůli zranění příležitost ani jednou obhajovat svůj titul. Když se podíváme na statistiku, tak od poslední chvíle, kdy měl šampion polotěžké váhy příležitost k obhajobě titulu, došlo ke třem přímým zápasům o titul. To je absurdní, takže doufejme, že UFC 295 představuje konec této velmi podivné éry.

>>Sledovat celý turnaj ZDARMA můžete také ZDE.<<

Polotěžká divize UFC je doslova rozbitá. Když se podíváme na přední bojovníky této váhy, tak Jamahal Hill (poslední šampion) je zraněný, Magomed Ankalaev se v posledních dvou zápasech příliš nepředvedl (No Contest s Walkerem a remíza s Blachowiczem), o Aleksandaru Rakićovi není od zranění a prohry v zápase s Blachowiczem, který se uskutečnil v květnu 2022 ani vidu, ani slechu. A Jan Blachowicz nejprve v zápase o uvolněný pás šampiona polotěžké váhy remizoval na UFC 282 v prosinci 2022 s Ankalaevem a letos v červenci prohrál s Alexem Pereirou.

A jen díky tomuto chaosu se k titulovému zápasu dostal právě Pereira, který po přechodu ze střední váhy absolvoval v polotěžké divizi pouze jeden zápas.

Nejlepším způsobem, jak vrátit polotěžké divizi UFC její tvář, by byl scénář, kdy titul získá Jiří Procházka. Je to bývalý šampion této váhy, který nebyl v UFC dosud nikdy poražen.

V případě jeho vítězství by se jako další souboj nabízel duel s Jamahalem Hillem a tady už by se postupně celá situace vracela do těch správných kolejí, tedy pomyslné ose: šampion – obhajoba – vyzyvatel.

Jiří Procházka tak před sebou má jedinečnou šanci, a to nejen na znovuzískání pásu šampiona, ale i na to, aby v polotěžké divizi nastolil tolik potřebný řád.

Pokud naopak o víkendu zvítězí Pereira, divize nadále zůstane v chaosu.


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ