DomůUFCNejbohatší a nezranitelný aneb svět podle Conora McGregora

Nejbohatší a nezranitelný aneb svět podle Conora McGregora

Nemusíte být etablovaným fanouškem MMA, abyste znali Conora McGregora. “The Notorious” zkrátka ví, jak na sebe upoutat pozornost v kleci i mimo ni.

Za jeho postavením stojí roky nezpochybnitelné, tvrdé práce, talentu ale i jeho ostrý a mrštný jazyk. Jak se říká v našich končinách, “nedává puse zadarmo najíst”. Svými rétorickými schopnostmi je Conor schopný dostat se soupeřům pod kůži nebo rozvířit prudké debaty.

V jeho posledním prohlášení se mu podařilo skloubit všechny výše zmíněné aspekty v jedno.

Conor má, dle vlastního mínění, nejlepší grand and pound (sraž a dobij) v rámci celého MMA i nejkrásnější pleť.

Zdá se vám, že tato prohlášení spolu nemohou korespondovat? Inu opak je pravdou.

„Mám nejlepší grand and pound v celém světě MMA. Má procentuální úspěšnost ukončení ve skutečnosti netkví v horizontálním úderu mé levačky, jak si myslí většina lidí. Mé nejvyšší procento ukončení spočívá v přesnosti mých vertikálních (svislých/kolmých) úderů. Všichni jste v této hře nováčky. “Pažoúderníci”. Nechybí mi grand and pound. Jen nespadám do vaší úrovně. Zasáhnu obličej, hlavu a lebku. Pak se vaše kůže plně otevře, zato ta má je hladká, jako máslo. Ani si nerozcuchám vlasy. To je přesně ten důvod, proč mě mnoho těchto krys nenávidí. Jsem nejbohatší, jsem ten, kdo je nejvíc zlý a jsem nezranitelný. Každopádně, Krysáci, je skoro sezóna jachet. Nebo, jak tomu s oblibou říkám já, sezóna krásně karamelové pleti.”

Bez ohledu na Conorovu pleť, je nicméně mnohem běžnější, že takzvané dobití soupeře na zemi (ground and pound), následuje po takedownu, namísto po úderech z postoje.
Přesto si během celého svého pobytu v UFC McGregor připsal pouze pět takedownů, z toho čtyři přišly v jeho zápase proti Maxu Hollowayovi, kde byl nucen změnit taktiku kvůli utržení předního zkříženého vazu.

Podle dalších statistik také drtivé množství Irových úderů přišlo v postoji. Konkrétně 77,6 %. Což inklinuje k jeho oblíbené taktice, kdy soupeře sestřelí v postoji a následně jej dobije na zemi. Tento” Conorův styl” naposledy “ochutnal” Donald Cerrone.

Je velice pravděpodobné, že s tímto vyjádřením nebude spousta zápasníků souhlasit. Conor je však přesvědčený, že pro kohokoliv, kdo se v boji ocitne pod ním, to nedopadne dobře.

Zdroj: MMA Fighting | Twitter Conor McGregor


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ