DomůOstatníRespekt! Conor McGregor zachránil irský klub MMA před zavřením

Respekt! Conor McGregor zachránil irský klub MMA před zavřením

Snad žádný jiný bojovník MMA na světě nerozděluje fanoušky takovým způsobem jako Conor McGregor. Jistě, s jeho nabubřelým chováním problémy mít můžeme, na druhou stranu je potřeba smeknout před tím, jak dokáže pomáhat svému okolí.

Embed from Getty Images

Naposledy se o tom přesvědčil Philip Mulpeter, majitel klubu SBG Portarlington z irského County Laois, který obdržel od bývalého šampiona UFC finanční pomoc, která prakticky zachránila jeho gym a jeho podnikání.

Mulpeter si před nějakým časem na sociálních sítích postěžoval, že uzavření jeho gymu z důvodu koronavirových opatření, pravděpodobně způsobí konec jeho klubu a jeho podnikání celkově. A právě v té chvíli se do toho vložil “The Notorious”.

“Už tady byly tři lockdowny a po každém z nich šly naše tržby razantně dolů. Jednoduše přicházelo čím dál méně lidí. Naše dluhy rostly. Majitel nemovitosti, ve které sídlí náš klub, nám neposkytl žádnou úlevu ve spojení s protipandemickými opatřeními. Uvažujeme o trvalém uzavření našeho gymu.”

Tehdy se o celé situaci dověděl McGregor a spojil se s Mulpeterem. Bývalý šampion nabídl finanční pomoc. Majitel SBG však neupřesnil o jak velkou částku šlo.

“Jestli mám být upřímný, tak jsem nevěděl, co na to říct. Jsem vděčný. Zachránil naši společnost, náš klub, náš gym. Slova nedokáží vyjádřit to, co pro nás udělal. Vím, že se o něm často píše zle, ale lidé nepíší o dobrých věcech. On to tak dělá pořád. Conor nehledá uznání. Když někomu pomůže, nečeká za to nějaký ohlas v médiích. Jednoduše chce jen pomoci.”

Conor McGregor se vrátí do oktagonu v lednu na turnaji UFC 257, kde se utká s Dustinem Poirierem. Jejich první souboj se odehrál v pérové váze v září 2014, na turnaji UFC 178. Irský bojovník tehdy Poiriera s přehledem porazil, když jej knokautoval už v prvním kole.

Posledním zápasem Conora McGregora byla čtyřicetivteřinová demolice Donalda Cerroneho, která se uskutečnila ve welterové váze. Lednový zápas s Poirierem bude pro McGregora znamenat návrat do lehké váhy po dvou a půl letech.

Zdroj: ESPN.com


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ