DomůUFCUFC 249: Justin Gaethje je prozatímním šampionem lehké váhy UFC. Tony Ferguson...

UFC 249: Justin Gaethje je prozatímním šampionem lehké váhy UFC. Tony Ferguson poražen! (video)

Justin Gaethje se stal prozatímním šampionem lehké váhy organizace UFC. V zápase večera turnaje UFC 249 porazil Tonyho Fergusona TKO v pátém kole.

Embed from Getty Images

Začátek utkání se nesl v poklidném duchu, ale v první minutě byl o trochu aktivnější Tony Ferguson. Gaethjemu se sice povedlo soupeře několikrát trefit tvrdým hákem, ale “El Cucuy” stále vyvíjel na svého rivala tlak. Oba bojovníci poměrně hodně používali low kicky. V prvním kole jsme mohli vidět častěji jednotlivé údery než nějaké kombinace nebo otevřené přestřelky. Gaethjemu se několikrát povedlo přesně trefit bradu Fergusona, ten pokaždé kvitoval snahu soupeře úsměvem.

Na začátku druhého kola Tony vytáhl dva rychlé údery. Gaethje se soustředil na své drtivé háky, kterými však nemohl zlomit Fergusonův odpor. Tony se prezentoval svým nenapodobitelným stylem a dařilo se mu bodovat. Přišel první loket z otočky v podání “El Cucuye”. V posledních vteřinách kola měl Ferguson evidentně navrch a už už měl Gaethjeho na lopatě, ale chyběl mu čas na ukončení soupeře.

https://twitter.com/i/status/1259343971635154944

Oba zápasníci si postupně vyměňovali čím dál tím více úderů. Justin trefoval tvrdými háky a Tony se snažil na soupeře zkoušet nejrůznější techniky. Ale upřímně řečeno, do starého dobrého “El Cucuye” měl dnes opravdu hodně daleko. Navíc se pod pravým okem Fergusona objevil velký otok.

V polovině kola Justin poprvé otřásl Tonym, začal přidávat pod kotel a přešel do odvážnější ofenzívy. Ferguson pobízel svého soupeře do další přestřelky a rovněž se stále snažit útočit. Gaethje trefil Fergusona high kickem, to ale Tonyho nijak nerozhodilo.

Tony většinou bodoval jednoduchými údery, ale občas se uchýlil k nějaké své šílenosti. Zápas probíhal převážně v postoji, ani jeden ze zápasníků se nesnažil přenést boj na zem. V polovině kola se Gaethjemu podařilo Fergusona trefit. Tony se po Justinových úderech zakymácel, rychle se však dokázal dostat zpět do zápasu. Gaethje v zápase získával převahu. Naopak Tony chvílemi působil otřeseně a vyčerpaně. Na konci čtvrtého kola se oba borci dostali do otevřené výměny úderů.

Justin Gaethje soustavně bombardoval Fergusonovu tvář tvrdými ranami. Tony byl sice stále aktivní, ale přesné údery jeho soupeře se na něm čím dál tím více podepisovaly. Gaethje pak znovu přesným hákem otřásl soupeřem, ale nešel za každou cenu za ukončením. Je potřeba říci, že takticky na tom byl Justin daleko lépe než Tony. Rozdíl mezi oběma bojovníky se s blížícím se koncem utkání zvětšoval. Zbývala jediná otázka – vydrží Tony nápor svého soupeře nebo ne?

Gaethje ale působil jako rozjetý vlak. V závěru pátého kola zasypal Fergusonovu hlavu sérií úderů, které povětšinou mířily přesně. Sudí Herb Dean se rozhodl vstoupit mezi oba zápasníky a utkání ukončil.

https://twitter.com/i/status/1259348645813641220

Justin Gaethje tak připravil Tonymu Fergusonovi první porážku od roku 2012. Současně tak přetrhnul jeho šňůru 12 vítězných zápasů v řadě. “Highlight” působí v UFC tři roky a jeho aktuální zápasová bilance je 5-2. Ve svých předchozích zápasech porazil například Edsona Barbozu nebo Donalda Cerroneho.

Zdroj: UFC | Twitter @UFCEurope | Twitter @ImShannonTho

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ