DomůUFCUFC 249: Justin Gaethje je prozatímním šampionem lehké váhy UFC. Tony Ferguson...

UFC 249: Justin Gaethje je prozatímním šampionem lehké váhy UFC. Tony Ferguson poražen! (video)

Justin Gaethje se stal prozatímním šampionem lehké váhy organizace UFC. V zápase večera turnaje UFC 249 porazil Tonyho Fergusona TKO v pátém kole.

Embed from Getty Images

Začátek utkání se nesl v poklidném duchu, ale v první minutě byl o trochu aktivnější Tony Ferguson. Gaethjemu se sice povedlo soupeře několikrát trefit tvrdým hákem, ale “El Cucuy” stále vyvíjel na svého rivala tlak. Oba bojovníci poměrně hodně používali low kicky. V prvním kole jsme mohli vidět častěji jednotlivé údery než nějaké kombinace nebo otevřené přestřelky. Gaethjemu se několikrát povedlo přesně trefit bradu Fergusona, ten pokaždé kvitoval snahu soupeře úsměvem.

Na začátku druhého kola Tony vytáhl dva rychlé údery. Gaethje se soustředil na své drtivé háky, kterými však nemohl zlomit Fergusonův odpor. Tony se prezentoval svým nenapodobitelným stylem a dařilo se mu bodovat. Přišel první loket z otočky v podání “El Cucuye”. V posledních vteřinách kola měl Ferguson evidentně navrch a už už měl Gaethjeho na lopatě, ale chyběl mu čas na ukončení soupeře.

https://twitter.com/i/status/1259343971635154944

Oba zápasníci si postupně vyměňovali čím dál tím více úderů. Justin trefoval tvrdými háky a Tony se snažil na soupeře zkoušet nejrůznější techniky. Ale upřímně řečeno, do starého dobrého “El Cucuye” měl dnes opravdu hodně daleko. Navíc se pod pravým okem Fergusona objevil velký otok.

V polovině kola Justin poprvé otřásl Tonym, začal přidávat pod kotel a přešel do odvážnější ofenzívy. Ferguson pobízel svého soupeře do další přestřelky a rovněž se stále snažit útočit. Gaethje trefil Fergusona high kickem, to ale Tonyho nijak nerozhodilo.

Tony většinou bodoval jednoduchými údery, ale občas se uchýlil k nějaké své šílenosti. Zápas probíhal převážně v postoji, ani jeden ze zápasníků se nesnažil přenést boj na zem. V polovině kola se Gaethjemu podařilo Fergusona trefit. Tony se po Justinových úderech zakymácel, rychle se však dokázal dostat zpět do zápasu. Gaethje v zápase získával převahu. Naopak Tony chvílemi působil otřeseně a vyčerpaně. Na konci čtvrtého kola se oba borci dostali do otevřené výměny úderů.

Justin Gaethje soustavně bombardoval Fergusonovu tvář tvrdými ranami. Tony byl sice stále aktivní, ale přesné údery jeho soupeře se na něm čím dál tím více podepisovaly. Gaethje pak znovu přesným hákem otřásl soupeřem, ale nešel za každou cenu za ukončením. Je potřeba říci, že takticky na tom byl Justin daleko lépe než Tony. Rozdíl mezi oběma bojovníky se s blížícím se koncem utkání zvětšoval. Zbývala jediná otázka – vydrží Tony nápor svého soupeře nebo ne?

Gaethje ale působil jako rozjetý vlak. V závěru pátého kola zasypal Fergusonovu hlavu sérií úderů, které povětšinou mířily přesně. Sudí Herb Dean se rozhodl vstoupit mezi oba zápasníky a utkání ukončil.

https://twitter.com/i/status/1259348645813641220

Justin Gaethje tak připravil Tonymu Fergusonovi první porážku od roku 2012. Současně tak přetrhnul jeho šňůru 12 vítězných zápasů v řadě. “Highlight” působí v UFC tři roky a jeho aktuální zápasová bilance je 5-2. Ve svých předchozích zápasech porazil například Edsona Barbozu nebo Donalda Cerroneho.

Zdroj: UFC | Twitter @UFCEurope | Twitter @ImShannonTho


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ