DomůSázení na MMAUFC 297: Analýzy, kurzy, MMA tipy (Prelims)

UFC 297: Analýzy, kurzy, MMA tipy (Prelims)

Přinášíme vám naše analýzy, kurzy a MMA tipy pro zápasy Prelims karty turnaje UFC 297.

Během galavečera UFC 297, který se už dnes v noci uskuteční v kanadském Torontu, uvidíme dva titulové souboje.

Nejprve se v hlavním předzápase představí Raquel Pennington, která si to rozdá o uvolněný pás bantamové váhy žen s Mayrou Bueno Silvou.

V hlavním zápase večera pak proběhne duel, v němž bude Sean Strickland hájit svůj pás šampiona střední váhy proti Dricusi Du Plessisovi.

V tomto přehledu analýz se však blíže podíváme na souboje Prelims karty. Analýzy, kurzy a tipy Early Prelims karty pak najdete ZDE.

UFC 297: Analýzy, kurzy, MMA tipy (Prelims)

135 liber: Brad Katona (1.45) vs. Garrett Armfield (2.60)

Brad Katona (15-2) po vítězství v The Ultimate Fighter (TUF) 27 nad Jayem Cuccinellem, porazil při svém debutu v kleci UFC Matthewa Lopeze, ale pak dvakrát v řadě prohrál a dostal výpověď. Čtyři vítězství v řadě, pod křídly organizace BRAVE CF, mu vynesla místo v TUF 31, kde porazil Carlose Veru a Timura Valieva. Následně při svém návratu do oktagonu UFC porazil Codyho Gibsona.

Garrett Armfield (9-3) při svém debutu v UFC prohrál na submisi s Davidem Onamou. Poté byl z různých důvodů 13 měsíců mimo hru. Když se v srpnu loňského roku do klece UFC vrátil, knokautoval Toshiomiho Kazamu a dosáhl tak svého prvního vítězství pod křídly největší světové organizace MMA.

Osm z jeho devíti profesionálních vítězství přišlo před časem (6 KO/TKO, 2 submise). Oproti Katonovi bude mít mnohem větší dosah paží.

Katona v některých svých minulých zápasech ukázal, že má určité díry v obraně a Armfieldovi těžké ruce by z toho mohly profitovat. A jak ukázal zápas s Kazamou, stačí mu málo, aby dokázal tvrdými údery duel ukončit.

Katona však také v minulosti prokázal velkou odolnost a kuráž. Tyto vlastnosti ho přenesly přes Valieva, který je lepším bojovníkem než Armfield, a měly by to dokázat i zde, zejména proto, že Armfieldova obrana proti takedownům není nijak dobrá.

A kudy vede cesta k vítězství Katony? Bude muset svou odolností přečkat těžké údery svého soka, následně jej vyčerpat a poté převzít otěže zápasu do svých rukou.

Náš tip: Brad Katona (1.45)


145 liber: Charles Jourdain (1.49) vs. Sean Woodson (2.67)

Charles Jourdain (15-6) v UFC střídá výhry s prohrami a má tam aktuálně bilanci 6-5-1. V posledních čtyřech zápasech nejprve dvakrát prohrál, a to s Shanem Burgosem a Nathanielem Woodem a následně porazil Krona Gracieho a Ricarda Ramose.

Z patnácti výher mezi profesionály jich hned třináct doručil před časem (8 knokautů, 5 submisí).

Sean Woodson (10-1-1) si vstupenku do UFC vybojoval v sérii Contender Series, kde v roce 2019 porazil Terrance McKinneyho létajícím kolenem. “Sniper” má v současnosti v UFC bilanci 4-1-1. Naposledy v srpnu 2023 porazil na body Dennise Buzukju.

Oproti Jourdainovi bude mít převahu ve výšce (+14 cm) a také výhodu v dosahu paží (+23 cm).

Zcela zásadní v tomto souboji bude, jak se oba bojovníci dokáží popasovat se vzdáleností. Pokud Woodson dokáže držet Jourdaina na distans, pak má šanci. Naopak, pokud se Kanaďanovi podaří vzdálenost zkracovat a brát svého soupeře na zem, měl by zvítězit.

Woodson bude mít obrovskou výhodu v dosahu, ze které musí těžit. Jourdain měl navíc vždy s takovými borci problémy.

Na druhou stranu Kanaďan bude bojovat doma, má mnohem těžší ruce a nedělá mu problém boj na zemi, kde umí hrozit submisemi.

Je těžké tento souboj tipovat, ale za daných okolností a v poměrně zajímavém kurzu zkusíme Woodsona.

Náš tip: Sean Woodson (2.67)


135 liber: Serhiy Sidey (1.56) vs. Ramon Taveras (2.45)

Serhiy Sidey (10-1) vyhrál sérii pěti zápasů v BFL a získal pás v bantamové váze, který třikrát obhájil. Pak přišla série Contender Series, kde ukončil Ramona Taverase (9-2) už v prvním kole a získal smlouvu s UFC.

Oproti svému soupeři bude mít mírnou převahu ve výšce a v dosahu.

Tři ukončení před časem vynesla Ramona Taverase (9-2) do Contender Series, kde neudělal váhu (ostatně stejně jako nyní) a následně, poměrně kontroverzně, podlehl Sideymu. O měsíc později se vrátil do programu, kde ukončil favorizovaného Cortaviuse Romiuse za 29 sekund a získal smlouvu s UFC.

Z devíti vítězných zápasů si na své konto připsal 5 knokautů a 3 submise.

Taveras v úvodních minutách jejich prvního zápasu dával Sideymu jednoznačně zabrat. Je z nich dvou jednoznačně těžší a jeho kontry jsou vynikajícím prostředkem k potrestání Sideyho občasných výpadků v obraně. Bohužel jej zničily stejné faktory, které ho zničí i zde, a to Sideyho odolnost a zkušenosti.

Sidey dokázal přežít dost dlouho na to, aby eliminoval a kontroval Taverasovu oblíbenou levačku. A přestože zastavení bylo zcela jistě špatným rozhodnutím sudího, už skutečnost, že Taveras vůbec padl, naznačuje, že Sidey má lepší bradu. Když k tomu připočteme Sideyho prověřenou kondici, vypadá to s Taverasem špatně, pokud se mu nepodaří zápas ukončit brzy. Stručně řečeno, Sidey přečká Taverasovo řádění dostatečně dlouho na to, aby opět našel potřebnou příležitost a následně jej mohl ukončit.

Náš tip: Serhiy Sidey (1.56)


125 liber: Gillian Robertson (1.33) vs. Polyana Viana (3.33)

Gillian Robertson (12-8) má z posledních dvou let bilanci v UFC 2-2. V těchto zápasech prohrála na body s JJ Aldrich a Tabathou Ricci a na submise porazila Mariyu Agapovou a Pieru Rodriguez.

Robertson dokázala v profi MMA vyhrát 12 zápasů, z nichž bylo rovných 9 na submisi. Je tedy evidentní, kde jsou její silné stránky.

Polyana Viana (13-6) měla z prvních čtyř zápasů v UFC bilanci 1-3. Pak ale nastal progres a v dalších čtyřech soubojích to měla 3-1. V posledním souboji, který absolvovala v srpnu loňského roku, však opět prohrála, a to na submisi s Iasmin Lucindo.

Viana bude mít výhodu v dosahu (+ 10 cm).

Pro Robertsonovou je zřejmá cesta k vítězství, a to dostat Vianu na zem a dominovat shora, jako to udělala Lucindo. Obě bojovnice mají kvalitní jiu-jitsu, ale Robertson je prostě o něco kvalitnějším grapplerem.

Je však otázkou, zda se Robertson touto cestou vydá. Poměrně často se totiž stává, že se nepochopitelně zdráhá použít svůj wrestling a vymýšlí nejrůznější bizarnosti. To by se jí nemuselo vyplatit, protože i Viana má své kvality. Přesto si myslíme, že Robertson toho může více nabídnout, dokáže využít Vianiny špatné obrany proti takedownům a dotáhne zápas do vítězného konce.

Náš tip: Gillian Robertson (1.33)

(Kurzy jsou aktuální v okamžiku zveřejnění článku.)

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Zdroj: Tipsport

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ