DomůSázení na MMAUFC Fight Night: Munhoz vs. Edgar - Tipy podle Marka Berga

UFC Fight Night: Munhoz vs. Edgar – Tipy podle Marka Berga

Ve spolupráci s Markem Bergem z Czech MMA Association (MMAA), jsme si pro vás připravili tipy na víkendový turnaj UFC Fight Night: Munhoz vs. Edgar, který se uskuteční v americkém Las Vegas.

Embed from Getty Images

Jak tedy Marek vidí šance jednotlivých zápasníků?

135 lbs: Pedro Munhoz (18-4) vs. Frankie Edgar (23-8-1)

Munhoz jde do boje se třemi výhrami ze 4 zápasů. Je hodně silový. Umí snést tvrdé údery, ale umí je také rozdat. Myslím si, že do nejužší špičky mu pořád ještě něco chybí. Nejspíš vyšší bojové IQ. Frankie jde do bantamu ke své premiéře, navíc ve 39 letech. Tohle málokomu vychází, viz Aldo atd. Ale pořád je to pohyblivý a kvalitní postojář. Můj tip je Munhoz na body.

205 lbs: Ovince St. Preux (24-14) vs. Alonzo Menifield (9-1)

Zápas, kdy se OSP vrací do svojí váhy a je to zápas kde OSP už je na konci svojí kariéry a Menifield je na vzestupu. Menifield má v ruce slušný KO úder a v postoji a pohybu může vést cesta, ale věřím že OSP na to půjde chytře. Soupeře bude svazovat a unavovat a brát na zem, kde ho ukončí.

205 lbs: Mike Rodriguez (10-4) vs. Marcin Prachnio (13-4)

Oba strikeři. Prachnio hodně zkracuje a jde víc na riziko, ale Rodriguez je dobrý v tom, jak umí pracovat ze vzdálenosti a to je podle mého klíč k výhře. Má delší dosah úderů i kopů a umí s tím pracovat, takže očekávám výhru Rodrigueze KO/TKO.

125 lbs: Mariya Agapova (9-1) vs. Shana Dobson (3-4)

Tak v tomhle zápase vidím jako jasnou favoritku Agapovou. Je v postoji přesná, kreativní a hlavně efektivní, což v minulém zápase, kde měla debut v UFC, jasně ukázala. Byla šampionkou Invicty. Její soupeřka je také postojářka, ale na Agapovou to stačit nebude.

170 lb: Daniel Rodriguez (12-1) vs. Dwight Grant (10-2)

Tak za mě Rodriguez. Grant dlouho nezápasil. Rodriguez je kvalitní postojář. Chodí hodně do přestřelek a delších výměn. Hodně spoléhá na tvrdou bradu a dobře brání strhy. Je hodně aktivní směrem dopředu. Grant je komplexní bojovník, jak na zemi tak v postoji. Jako jeho velké mínus vidím to, že dlouho nebojoval.

115 lbs: Mizuki Inoue (14-5) vs. Amanda Lemos (7-1-1)

Mizuki vyhrála svůj debut v UFC, ale před více než rokem. Snaží se být vždy aktivní a tlačit, ale bez efektivity. Je hodně nepřesná a naopak hodně inkasuje a působí jakoby bez taktiky. Soupeřka je v postoji přesnější. Velký rozdíl je v tom, že je komplexní a umí boj vzít na zem a greplit, což vidím jako výhodu, ale tím, že obě absorbují hodně úderů, tak na body to neskončí. Moje favoritka je Lemos.

155 lbs: Austin Hubbard (12-4) vs. Joe Solecki (9-2)

Hubbard naposledy porazil Rohskopfa po dominantním výkonu. Je to kvalitní boxer, ale jeho slabinou je zem a především bránění strhů. Solecki je na tom pohybově lépe. Při svém debutu soupeře přejel a moc se nezapotil. Navíc je kvalitnější wrestler, což může hrát velkou roli. Za mě Solecki.

205 lbs: Ike Villanueva (16-10) vs. Jordan Wright (10-0)

Pro Wrighta je tohle test a vstupenka k lepším zápasům. Doposud ty soupeře přejížděl až neuvěřitelně lehce a teď mu v cestě stojí Villanueva, který také moc nenechává rozhodovat bodové, takže to vidím na KO/TKO. Spíše pro Wrighta. Věřím že test zvládne, ale bude to mít těžké

170 lbs: Matthew Semelsberger (6-2) vs. Carlton Minus (10-1)

Minus má bilanci 10-1 a v UFC bude debutovat. Dle statistik umí rychle ukončovat soupeře, což umí i Semelsberger. Je to debut obou zápasníků v UFC, takže těžké hodnotit. Za mě, podle videí, která jsem shlédl, vidím jako favorita Semelsbergera.

135 lbs: Mark Striegl (18-2) vs. Timur Valiev (16-2)

Striegl je typ klasického postojáře, který jde do MMA z K1. Hodně to drží na vzdálenost. Soupeř je zase přesný opak. Je tvrdý boxer, ale spíše jde po wrestlingu a trápí soupeře u pletiva a spoléhá na GnP. Za mě je jasným favoritem. Takže Valiev.

Zdroj: vlastní text

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ