DomůCZ/SK MMAUFC třes se! David "Undertaker" Dvořák začal úřadovat

UFC třes se! David “Undertaker” Dvořák začal úřadovat

Český “Hrobník” započal svou misi v UFC. David Dvořák se včera poprvé představil v oktagonu největší světové organizace MMA na turnaji UFC Brasilia. A byla to premiéra vítězná.

David Dvořák začal naplňovat význam své přezdívky “Undertaker” tedy Hrobník, hned od začátku svého působení v UFC. Při svém debutu v brazilské Brasilii porazil domácího zápasníka Bruna Silvu po třech kolech jednomyslným rozhodnutím.

Byla to pro Davida zvláštní premiéra. Vysněný zápas v UFC, ale v prázdné hale. Kvůli pandemii koronaviru se totiž v Brazílii bojovalo bez přítomnosti diváků. Chyběla atmosféra. K tomu krátký přípravný kemp, jelikož vzal utkání v zastoupení místo Číňana Su Mudaerjiho. A nakonec soupeř – Brazilec v Brazílii.

Mohlo by se zdát, že vše hrálo proti Davidovi, ale ten se s tím vypořádal náramně. Už před zápasem říkal, že se cítí výborně a svou pohodu si přenesl i do utkání.

Věděl o soupeři, že jeho přednostmi jsou wrestling a BJJ. A i když je David Dvořák komplexním zápasníkem, dalo se očekávat, že se bude snažit udržovat boj v postoji. Znal kvality svého soupeře, ale zároveň věřil svým schopnostem.

https://twitter.com/i/status/1238912170961797126

1.kolo

David byl od začátku utkání lehký na nohách. Působil soustředěně a vůbec na něm nebyla znát nějaká nervozita z toho, že se jedná jeho první zápas v UFC. Chytře vycházel z kontrů. Pokaždé, když se Brazilec pokusil o nějaký útok, David mu jeho snahu opětoval. Byl však přesnější.

V polovině prvního kola se Silvovi podařil backfist a to jakoby trochu změnilo Davidův plán a začal více útočit. Začal vytvářet tlak. Přichází kop na Silvova žebra, který Brazilci evidentně nechutnal. “Undertaker” nadále tlačí. Brazilec se snaží přesunout utkání na zem, ale David pokus o poraz úspěšně brání. David je stále v pohybu. Silva se opakovaně pokouší o klinč, ale David se s ním vázat nechce.

V poslední minutě však Brazilec kopem trefuje hlavu našeho zápasníka a ten je mírně otřesený, Silva toho využívá a dostává jej na zem. Brazilec je v boji na zemi vcelku pasivní a David dobře brání. Konec kola.

2.kolo

Druhé kolo začíná David aktivněji, hodně kope. Vyvíjí na Brazilce tlak. Ten se pokouší o klinč, ale Dvořákovo koleno mu naznačuje, že tudy cesta nevede. Brazilec se snaží o takedown, David ale dobře brání a přidává několik kolen. To se Silvovi nelíbí. David je stále v pohybu, neustále tlačí a je mnohem aktivnější než jeho soupeř. Tomu se v tomto kole nedaří prakticky vůbec nic. Silva zachytil Davidův pokus o kop a pokouší se o poraz, Davidovi se však podařilo se ubránit a je to on, kdo dostává soupeře na zem. Několik lehkých kladívek a loktů přistálo na Silvově hlavě. Nakonec Brazilec z nepříjemné pozice vymostoval a bojuje se opět v postoji. Pěkně načasované létající koleno v podání “Undertakera”. Naštěstí pro domácího zápasníka netrefilo přímo hlavu, ale spíše rameno. Konec kola.

3.kolo

První minuta posledního kola nepřinesla kromě Davidova výživného vnitřního low kicku nic zajímavého. Brazilec, vědom si toho, že jediná možnost k výhře vede přes porazy a zem, jde do dalšího takedownu. David dobře brání, ale Silvovi se přesto podaří dostat jej na zem. David se dostává do nepříjemné pozice, když má Silvu na zádech. Ten se zřejmě snaží najít cestu ke škrcení, ale Davidova obrana je excelentní, protáčí se a oba borci vstávají. David ještě přidává dvě kolena. Následuje dlouhá pasáž v postoji. Výměny, David opět přesnější. Oba borci, i když je na nich vidět únava, jsou stále v pohybu. Přichází další Davidovo koleno. David je už mnohem aktivnější než jeho soupeř. Přicházejí další přesné údery na hlavu Brazilce. Další koleno. Zoufalý Silva se pokouší o poraz, ale byl to jen propagační pokus.

https://twitter.com/i/status/1238917122467733506

Poslední minuta. David zase trefuje. Silva se opět snaží o takedown, ale David mu nedává příležitost přenést souboj na zem. Posledních 25 vteřin utkání proběhlo v klinči v němž se oba borci snažili nabodovat. Konec utkání.

https://twitter.com/i/status/1238988141102616584

Vítězem utkání je David Dvořák, který Brazilce Silvu poráží jednomyslným rozhodnutím (3x 29-28) a natahuje svoji vítěznou šňůru na 14 zápasů. Paráda!! Gratulujeme!! První vítězná premiéra našeho zápasníka v oktagonu UFC je na světě.

Zdroj: UFC.com, Twitter – Fox Sports Argentina


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ