MVP slibuje bojovníkům polovinu příjmů. UFC něco takového udělat nemůže
Nakisa Bidarian chce po spojení MVP s PFL poslat bojovníkům nejméně 50 % příjmů. Model má nové organizaci pomoct přetáhnout špičková jména a odlišit se od UFC.
Obsah článku
Bývalý finanční a strategický ředitel UFC dobře ví, jak největší organizace světa rozděluje peníze. Teď chce její systém napadnout z opačné strany. Ne větším počtem turnajů, ale výrazně vyšším podílem pro samotné bojovníky.
Polovina příjmů bojovníkům
„Naším cílem vždy bylo poskytovat sportovcům nejméně 50 % příjmů,“ uvedl Bidarian ve videu zveřejněném na Instagramu MVP. Podle něj jsou sportovci s férovějším podílem více zapojení do fungování organizace a mají větší zájem na jejím růstu.
Neznamená to, že každý bojovník dostane polovinu příjmů z konkrétního turnaje. Bidarian mluví o celkovém podílu, který má organizace dlouhodobě rozdělovat mezi sportovce prostřednictvím odměn, bonusů a smluv.
UFC podle něj nemůže
Bidarian tvrdí, že UFC podobný krok udělat nemůže. Zvýšení podílu bojovníků na 50 % by podle něj výrazně snížilo marže, hodnotu společnosti i výnosy jejích investorů. MVP chce zůstat soukromou firmou, což jí má dát větší volnost při nabízení smluv nejlepším zápasníkům.
Most Valuable Promotions a PFL oficiálně oznámily spojení na konci července. Nová společnost bude fungovat pod značkou MVP, zatímco současná infrastruktura a soupiska PFL vytvoří základ její MMA části. Vedení počítá s téměř 400 sportovci napříč boxem a MMA.
Samotný slib 50 % ale nestačí. MVP musí vytvořit dostatečné příjmy, udržet hvězdy a slíbený podíl skutečně vyplácet. Pokud se jí to podaří, nebude UFC konkurovat jen nabídkou zápasů, ale také způsobem, jakým se v MMA dělí peníze.





