Bizarní moment z Clashe obletěl svět. Procházkův trenér Karaivanov organizaci pořádně naložil
Bizarní duel z turnaje Clash 15 zaujal i světovou MMA scénu. Reagoval na něj světoznámý novinář Ariel Helwani a jeho přirovnání ke kauze Tyson–Holyfield okamžitě vyvolalo ostrou odpověď trenéra Jiřího Procházky Martina Karaivanova.
Zápas Pali Hari vs. Václav „Baba Jaga“ Mikulášek, který proběhl na turnaji Clash 15 v Brně, se během několika hodin stal virálním tématem i za hranicemi Česka a Slovenska. Kousnutí do ucha, diskvalifikace a chaos po zápase zaujaly i uznávaného novináře Ariela Helwaniho, jehož reakce následně rozpoutala debatu o tom, kam podobné bizarní projekty MMA posouvají.
Kousnutí do ucha a chaos po zápase
V odvetném souboji Pali Hari vs. Baba Jaga přišel moment, který nemá se sportem nic společného. Pali Hari soupeře kousl do ucha, Mikulášek začal okamžitě krvácet a rozhodčí duel bez váhání ukončil. Výsledek byl nevyhnutelný – diskvalifikace a další ostuda.
This is pure insanity. Closest MMA has seen to Tyson x Holyfield pic.twitter.com/e7YvX3XFN1
— Ariel Helwani (@arielhelwani) February 8, 2026
Vyhrocená atmosféra pokračovala i po zápase. Při odchodu z klece byl Pali Hari napaden částí publika a situace se změnila v nebezpečný zmatek. Záběry se následně začaly masivně šířit internetem a přitáhly pozornost zahraničních médií.
Helwani sdílel, Karaivanov reagoval
Video ze zápasu sdílel i Ariel Helwani, který k němu připojil komentář: „Tohle je naprosté šílenství. MMA zápas nejblíže tomu, co jsme viděli v souboji Tyson vs. Holyfield.“
Na Helwaniho slova reagoval trenér Jiřího Procházky, Martin Karaivanov, který si servítky rozhodně nebral: „Arieli, tohle není MMA zápas, jaký známe z organizací typu UFC. Tahle organizace je bizarní a žije z lidské bídy a hlouposti.“
Incident zaznamenaly i zahraniční servery jako MMA Fighting, MMA Mania a mnohé další. Pro české a slovenské MMA jde o pozornost, která spíše škodí než pomáhá.





