DomůBellatorCorey Anderson: Jsem nejlepší polotěžkou váhou na světě!

Corey Anderson: Jsem nejlepší polotěžkou váhou na světě!

Corey Anderson je přesvědčen, že je nejlepším bojovníkem polotěžké váhy na světě. Taková prohlášení vydává, přesto, že se v minulosti nikdy nestal šampionem v UFC a není jím prozatím ani ve svém novém působišti, v BELLATORU.

Zdroj: UFC

Corey Anderson vyhrál o uplynulém víkendu na turnaji BELLATOR 268 nad Ryanem Baderem, kterého knokautoval už v prvním kole. Postoupil tak do finále turnaje Grand Prix organizace BELLATOR MMA v polotěžké váze, kde se utká s Vadimem Nemkovem. Zápas mezi oběma bojovníky by se měl uskutečnit na začátku příštího roku. V rozhovoru s novináři, na tiskové konferenci po ukončení galavečera, Anderson prohlásil, že se navzdory všemu považuje za nejlepšího bojovníka polotěžké váhy na celém světě.

“Už teď vím, že jsem nejlepší polotěžká váha na světě. Vím, že porážka s Janem byla moje chyba. Nepodceňoval jsem ho, ale už jsem přemýšlel o tom, co bude po zápase s ním. Myslel jsem si, že když už jsem ho jednou porazil, tak to udělám znovu. Neměl bych tedy takhle přemýšlet. Musím se vždy soustředit jen na ten jeden konkrétní zápas.”

“Jak jsem řekl v předchozích rozhovorech. Poučil jsem se ze svých chyb. Teď se starám jen o přítomnost. Nepřemýšlím o tom, co bude dál. V tuto chvíli nikoho a nic neignoruji. Vím, že můžu Jana znovu porazit. Vím, že dokážu to samé, co v roce 2015, a to jsem měl na kontě 6 nebo 7 zápasů. Teď bych to udělal ještě lépe, když mám za sebou 21 utkání.”

Anderson se s Blachowiczem utkal dvakrát. Bilance jejich vzájemných zápasů je 1-1, přičemž Corey vyhrál proti Janovi na galavečeru UFC 191 v září 2015 rozhodnutím rozhodčích. Blachowicz se Američanovi úspěšně pomstil, když ho 15. února 2020 na turnaji UFC v Rio Rancho brutálně knokautoval v 1. kole zápasu. Polák za tento knokaut navíc získal bonus a v dalším zápase se utkal s Dominickem Reyesem o mistrovský pás, kterého se vzdal Jon Jones. Zápas se odehrál v září 2020 na akci UFC 253. Blachowicz v něm Reyese knokautoval a stal se novým šampionem největší světové organizace MMA v polotěžké váze. Od té doby obhájil titul jednou, když v březnu 2021 na galavečeru UFC 259 zvítězil nad Israelem Adesanyou.

V dalším zápase se polský šampion polotěžké váhy utká s Gloverem Teixeirou. Polák se s Brazilcem utká na turnaji UFC 267, který se uskuteční 30. října v Abú Dhabí.

Zdroj: BELLATOR MMA | BJ Penn


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
79SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ