DomůBellatorCorey Anderson: Jsem nejlepší polotěžkou váhou na světě!

Corey Anderson: Jsem nejlepší polotěžkou váhou na světě!

Corey Anderson je přesvědčen, že je nejlepším bojovníkem polotěžké váhy na světě. Taková prohlášení vydává, přesto, že se v minulosti nikdy nestal šampionem v UFC a není jím prozatím ani ve svém novém působišti, v BELLATORU.

Zdroj: UFC

Corey Anderson vyhrál o uplynulém víkendu na turnaji BELLATOR 268 nad Ryanem Baderem, kterého knokautoval už v prvním kole. Postoupil tak do finále turnaje Grand Prix organizace BELLATOR MMA v polotěžké váze, kde se utká s Vadimem Nemkovem. Zápas mezi oběma bojovníky by se měl uskutečnit na začátku příštího roku. V rozhovoru s novináři, na tiskové konferenci po ukončení galavečera, Anderson prohlásil, že se navzdory všemu považuje za nejlepšího bojovníka polotěžké váhy na celém světě.

“Už teď vím, že jsem nejlepší polotěžká váha na světě. Vím, že porážka s Janem byla moje chyba. Nepodceňoval jsem ho, ale už jsem přemýšlel o tom, co bude po zápase s ním. Myslel jsem si, že když už jsem ho jednou porazil, tak to udělám znovu. Neměl bych tedy takhle přemýšlet. Musím se vždy soustředit jen na ten jeden konkrétní zápas.”

“Jak jsem řekl v předchozích rozhovorech. Poučil jsem se ze svých chyb. Teď se starám jen o přítomnost. Nepřemýšlím o tom, co bude dál. V tuto chvíli nikoho a nic neignoruji. Vím, že můžu Jana znovu porazit. Vím, že dokážu to samé, co v roce 2015, a to jsem měl na kontě 6 nebo 7 zápasů. Teď bych to udělal ještě lépe, když mám za sebou 21 utkání.”

Anderson se s Blachowiczem utkal dvakrát. Bilance jejich vzájemných zápasů je 1-1, přičemž Corey vyhrál proti Janovi na galavečeru UFC 191 v září 2015 rozhodnutím rozhodčích. Blachowicz se Američanovi úspěšně pomstil, když ho 15. února 2020 na turnaji UFC v Rio Rancho brutálně knokautoval v 1. kole zápasu. Polák za tento knokaut navíc získal bonus a v dalším zápase se utkal s Dominickem Reyesem o mistrovský pás, kterého se vzdal Jon Jones. Zápas se odehrál v září 2020 na akci UFC 253. Blachowicz v něm Reyese knokautoval a stal se novým šampionem největší světové organizace MMA v polotěžké váze. Od té doby obhájil titul jednou, když v březnu 2021 na galavečeru UFC 259 zvítězil nad Israelem Adesanyou.

V dalším zápase se polský šampion polotěžké váhy utká s Gloverem Teixeirou. Polák se s Brazilcem utká na turnaji UFC 267, který se uskuteční 30. října v Abú Dhabí.

Zdroj: BELLATOR MMA | BJ Penn

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ