DomůUFCCovington obvinil Usmana z podvádění: Nemám k tomu zbabělci žádnou úctu!

Covington obvinil Usmana z podvádění: Nemám k tomu zbabělci žádnou úctu!

Colby Covington, před sobotním turnajem UFC 268 v New Yorku, sliboval šampionovi veltrové váhy Kamaru Usmanovi drsnou odvetu. Realita však byla trochu jiná.

Zdroj: UFC

“Chaos” sice ukázal, kromě skvělých dovedností, především srdce a charakter bojovníka, nedokázal však nigerijského šampiona sesadit z trůnu a prohrál s ním jednomyslným rozhodnutím rozhodčích.

“Na svůj výkon rozhodně nejsem pyšný,” řekl Colby na tiskové konferenci po zápase. “Stejně jsem ho měl vyhrát. Opět šlo o detaily. Abych byl upřímný, viděl jsem to jako 3-2 pro mě. Bylo to velmi těsné.”

“Udeřil mě, já jsem ho také několikrát trefil. Ten, kdo tady říká, že jsem se pokusil o 11 takedownů a žádný z nich nedokončil, je autorem fake news. Pusťte se do skutečné žurnalistiky. Proto jste novináři. Nemáte žádné novinářské vzdělání a vydáváte takové falešné zprávy.”

“Máme nevyřízené účty. Na parkovišti můžeme pokračovat dalších pět kol. Vážně. Ještě se uvidíme. Ještě jsem s ním neskončil.”

Po prvním zápase, který s Nigerijcem prohrál v prosinci 2019 technickým knokautem v pátém kole, Colby Covington svého soupeře obvinil z podvádění – údajně simuloval kop do rozkroku a strkal mu prsty do očí, také se dopouštěl úderů do zátylku. Ani tentokrát tomu nebylo jinak.

“Je to podvodník a zbabělec,” řekl. “Žádný respekt. Je to podvodník. Podváděl v mnoha zápasech. Držel mě za rukavice u pletiva. V prvním kole jsem se pokusil o takedown a bum, bum – dvakrát mě trefil zezadu do hlavy. Řekl jsem Danovi Miragliottovi, jednomu ze tří nejlepších rozhodčích, aby si hlídal, ať mě ten chlap netrefí zezadu do hlavy, a přesto se tak stalo. Na opakovaném záběru je jasně vidět, že zasáhl zadní část hlavy.”

“A když vás někdo udeří do zátylku, okamžitě se cítíte trochu otřesený. Překvapil mě tím. Jen další způsob podvádění. Já nikdy nepodvádím. Stalo se to s ním znovu. Stejně si myslím, že jsem vyhrál, ale slibuji, že to ještě není konec.”

Po skončení zápasu si Colby Covington v rozporu s dřívějšími prohlášeními potřásl s Kamaru Usmanem rukou a dokonce s Nigerijcem prohodil pár slov. Proč takové chování?

“Měli jsme k sobě trochu vzájemného respektu, i když on podváděl a já nikdy,” řekl Colby. “Ušel jsem dlouhou a náročnou cestu. Zasloužil jsem si to krví, potem a slzami. Nikdy jsem nepodváděl, nikdy jsem si nezkracoval cestu.”

“Jsem jen tvrdě pracující kluk z Thurstonu v Oregonu. Bojuju ve velkých zápasech. On je jedničkou v P4P a právě jsem s ním svedl dvě epické bitvy a vyhrál několik kol. Kam bych se tedy měl zařadit? Proč nejsem v žebříčku P4P? Jo, zapomněl jsem, že mě vlastně všichni nenávidí.”

Zdroj: UFC | BJ Penn

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ