DomůUFCDana White: Titulová utkání UFC se budou odehrávat v Abú Dhabí

Dana White: Titulová utkání UFC se budou odehrávat v Abú Dhabí

Po velice vydařených akcích série “Fight Island”, které proběhly v Abú Dhabí, to nyní vypadá, že UFC bude na ostrově pořádat i další turnaje.

Embed from Getty Images

UFC původně chtěla na ostrově Yas v Abú Dhabí uspořádat pouze čtyři turnaje. Po prvních třech akcích, které byly mimořádně úspěšné, se šéf UFC Dana White nechal slyšet, že zde organizace bude pokračovat v pořádání dalších turnajů.

Takovému rozhodnutí navíc nahrávají i přetrvávající problémy s koronavirem v USA. Je tedy možné, že akce, které původně UFC chtěla uspořádat v APEXU v Las Vegas, se nakonec uskuteční na ostrově Yas.

Dana White se v rozhovoru pro The National vyjádřil v tom smyslu, že prakticky nevidí jinou možnost, než zorganizovat nejbližší turnaje v Abú Dhabí.

“Je to skvělé místo pro organizování turnajů. Teď jsem si jistý, že ty největší a nejvíce očekávané souboje se uskuteční tady.”

“Abú Dhabí se stane hlavním městem těch nejzajímavějších zápasů. Dříve jsme za takové místo označovali Las Vegas, ale teď už to bude Abú Dhabí.”

Pokud se jedná o nejbližší titulové souboje, každého hned napadne duel mezi Khabibem Nurmagomedovem a Justinem Gaethjem. V této chvíli však není jasné, kdy bude ruský zápasník připraven na návrat do klece po ztrátě svého otce.

Souboj o pás šampiona těžké váhy mezi Stipe Miocicem a Danielem Cormierem, na turnaji UFC 252, by se měl uskutečnit v Las Vegas, ale je možné, že nakonec bude přeložen na “Fight Island”.

Naopak téměř jisté je, že turnaj UFC 253, kde by se měli o titul ve střední váze utkat Israel Adesanya a Paulo Costa, se uskuteční v Abú Dhabí.

“Khabib je další jméno, které se objeví v Abú Dhabí. Připravujeme tam také souboj mezi Israelem Adesanyou a Paulem Costou. Nemůžu vyloučit, že se nám podaří na kartu dostat i Weili Zhang a Rose Namajunas. To jsou ty nejlepší souboje, které může UFC nabídnout. A pokud se bude jednat o souboj šampiona s jasnou jedničkou mezi vyzyvateli, bude se takový zápas odehrávat vždy na “Fight Island”.”

Zdroj: The National | MMA Junkie


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ