Daniel Cormier o Fergusonovi: Tony už nepatří mezi špičku lehké váhy

Daniel Cormier, bývalý šampion UFC v polotěžké a těžké váze a dnes komentátor a analytik, je přesvědčený o tom, že dny, kdy Tony Ferguson patřil do špičky lehké váhy, jsou pryč.

Zdroj: UFC

Tony Ferguson, který minulý víkend prohrál třetí zápas v oktagonu UFC v řadě, nemá v úmyslu pověsit rukavice na hřebík a nechce si ani dávat pauzu od tréninků nebo zápasů. Daniel Cormier si ale myslí, že Ferguson by měl v příštím zápase bojovat s někým, kdo nedosahuje takových kvalit, jako soupeři se kterými se utkával doposud.

“Myslím si, že Tony musí udělat krok zpět, vzít si snadnějšího soupeře a pak uvidíme co se stane.”

V rohovoru pro ESPN Cormier také řekl, že čas, kdy Tony patřil do špičky lehké váhy je nenávratně pryč.

“Myslím si, že Tony Ferguson, jako špičkový bojovník, je už minulostí. Jasně, neprohrával jen tak s někým. Bojoval s těmi nejlepšími. Ale byli to soupeři, které by dříve porážel. On ale nejen prohrává, on prohrává po velké dominanci soupeře. Tony prohrál posledních jedenáct kol v řadě.”

Pro Fergusona byla prohra s Dariushem třetí porážkou v řadě. Dříve “El Cucuy” prohrál s Justinem Gaethjem a Charlesem Oliveirou.

Tony Ferguson je už pomalu inventářem organizace UFC. Vždyť v jejím oktagonu bojuje už od roku 2011. Za tu dobu vybojoval 19 zápasů, z nichž 15 bylo vítězných. Získal také 11 různých bonusů za zápasy nebo výkony večera. Už ve svém debutu získal bonus za knokaut večera.

Zdroj: ESPN

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA