DomůUFCDarren Till považuje Oliveirův úspěch za inspiraci a věří, že se stane...

Darren Till považuje Oliveirův úspěch za inspiraci a věří, že se stane šampionem UFC

Cesta Charlese Oliveiry na vrchol je inspirací pro velké množství bojovníků UFC. Jedním z nich je Darren Till, který po úspěchu brazilského zápasníka věří, že se v budoucnosti také stane šampionem organizace.

Zdroj: UFC

“The Gorilla” dříve bojoval ve welterové váze, kde zápasil o titul s Tyronem Woodleym. Prohrál a přešel do střední váhy. Ve svém dalším zápase se utká s předním bojovníkem této váhové divize Derekem Brunsonem.

V rozhovoru s Michaelem Bispingem se Till rozpovídal o své budoucnosti. Angličan věří, že je pouze otázkou času, než se dostane na samý vrchol střední váhy UFC.

“Inspiruje mě mnoho věcí. Teď jsem viděl, jak se Charles Oliveira stal šampionem lehké váhy. Po kolika? Deseti nebo jedenácti letech? Kolikrát prohrál, kolikrát vyhrál? Kolikrát chtěl skončit? Kolikrát o něm někdo pochyboval? Já mám 28 let a nejsem v MMA moc dlouho, jen několik let a myslím si, že mé nejlepší roky teprve přijdou. Možná za rok, za dva.”

Nyní bude o mistrovský pás střední váhy bojovat Marvin Vettori, se kterým se Till měl tento měsíc utkat. K zápasu ale nedošlo. Důvodem bylo Tillovo zranění. “The Gorilla” je přesvědčený o tom, že je pouze otázkou času, než se stane šampionem organizace.

“Ať se Marvin utká o titul. Gratuluji. Ve svém životě jsem obětoval až příliš na to, aby mi ke štěstí stačilo pouze to, že jsem mezi nejlepšími bojovníky rankingu střední váhy. Spousta bojovníků se dostane do UFC a myslí si, že už něco dokázali. Ale mě to ke spokojenosti nestačí. Obětoval jsem až příliš. Nikdy jsem neměl jinou práci. Nikdy jsem nic jiného nedělal. Prošel jsem si peklem a dostal jsem se až sem. Teď se nezastavím. Každým dnem se stávám lepším a silnějším na své cestě k mému cíli. Nedovolím nikomu, aby mě zastavil. Jsem přesvědčený, že se stanu šampionem UFC. Jiná možnost neexistuje.”

“The Gorilla” v oktagonu střídá výhry a prohry. Po dvou porážkách ve welterové váze, s Tyronem Woodleym a Jorge Masvidalem, se Till rozhodl přejít do vyšší váhy. Tam se ve svém debutu utkal s Kelvinem Gastelumem a zvítězil na body. Naposledy jsme jej v kleci UFC mohli vidět v červenci loňského roku, kdy po vyrovnané pětikolové bitvě prohrál na body s bývalým šampionem Robertem Whittakerem.

Darren Till v UFC vybojoval 10 zápasů a jeho bilance je 6-3-1. Aktuálně se nachází na šestém místě žebříčku střední váhy UFC. Jeho příští soupeř Brunson je “pětkou” rankingu. K zápasu mezi Tillem a Brunsonem dojde 14. srpna.

Zdroj: Podcast Michaela Bispinga


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
80SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ