DomůUFCDeiveson Figueiredo zvažuje přechod o váhu výš. Brutálnímu snižování hmotnosti je tak...

Deiveson Figueiredo zvažuje přechod o váhu výš. Brutálnímu snižování hmotnosti je tak zřejmě konec

Deiveson Figueiredo zvažuje přechod do bantamové váhy. Tedy v případě, že mu UFC nenabídne třetí zápas proti novému šampionovi muší váhy Brandonu Morenovi.

Zdroj: UFC

Deiveson Figueiredo (20-2) se na turnaji UFC 263 podruhé v kariéře utkal s Brandonem Morenem (19-5). Brazilec byl ve třetím kole ukončen submisí a přišel tak o mistrovský pás šampiona muší váhy.

V rozhovoru pro portál MMA Fighting Figueiredo řekl, že pokud se třetí zápas s Morenem nepodaří uskutečnit, je možné, že přejde do bantamové váhy.

“Přemýšlím o přechodu do vyšší váhy. Ale abych se mohl rozhodnout, musím jet domů, sednout si se svým týmem, promluvit si o tom a udělat to nejlepší rozhodnutí. Uvidíme, jestli dojde k završení trilogie s Morenem. Požádal jsem o odvetu. Musím se vrátit domů a musím se rozhodnout, co chci opravdu dál dělat. Ale právě teď je prioritou třetí zápas s Morenem. První zápas jsem jasně vyhrál, ale oni mi vzali bod a udělali z toho remízu. Tak to dopadá, když necháte rozhodnutí v rukou rozhodčích.”

Myšlenky Deivesona Figueireda na přechod do vyšší váhy jsou zcela určitě na místě. Brazilec měl už několikrát obrovské problémy se snižováním hmotnosti před zápasem. Připomeňme jen první souboj s Benavidezem, který se uskutečnil loni v únoru. Figueiredo se nevešel do váhového limitu. Souboj se uskutečnil, Brazilec zvítězil, ale i když šlo o titulový souboj, Figueiredo kvůli překročení váhového limitu pás nezískal.

Na závěr pár čísel pro lepší představu. Když není Figueiredo v přípravě, běžně váží kolem 73 až 75 kg. Během přípravného kempu pak musí svou váhu snížit tak, aby na samotném vážení před konkrétním turnajem neměl více než 57 kg. A to je opravdu brutální.

Zdroj: MMA Fighting | Twitter Weasle

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ