DomůUFCDeiveson Figueiredo zvažuje přechod o váhu výš. Brutálnímu snižování hmotnosti je tak...

Deiveson Figueiredo zvažuje přechod o váhu výš. Brutálnímu snižování hmotnosti je tak zřejmě konec

Deiveson Figueiredo zvažuje přechod do bantamové váhy. Tedy v případě, že mu UFC nenabídne třetí zápas proti novému šampionovi muší váhy Brandonu Morenovi.

Zdroj: UFC

Deiveson Figueiredo (20-2) se na turnaji UFC 263 podruhé v kariéře utkal s Brandonem Morenem (19-5). Brazilec byl ve třetím kole ukončen submisí a přišel tak o mistrovský pás šampiona muší váhy.

V rozhovoru pro portál MMA Fighting Figueiredo řekl, že pokud se třetí zápas s Morenem nepodaří uskutečnit, je možné, že přejde do bantamové váhy.

“Přemýšlím o přechodu do vyšší váhy. Ale abych se mohl rozhodnout, musím jet domů, sednout si se svým týmem, promluvit si o tom a udělat to nejlepší rozhodnutí. Uvidíme, jestli dojde k završení trilogie s Morenem. Požádal jsem o odvetu. Musím se vrátit domů a musím se rozhodnout, co chci opravdu dál dělat. Ale právě teď je prioritou třetí zápas s Morenem. První zápas jsem jasně vyhrál, ale oni mi vzali bod a udělali z toho remízu. Tak to dopadá, když necháte rozhodnutí v rukou rozhodčích.”

Myšlenky Deivesona Figueireda na přechod do vyšší váhy jsou zcela určitě na místě. Brazilec měl už několikrát obrovské problémy se snižováním hmotnosti před zápasem. Připomeňme jen první souboj s Benavidezem, který se uskutečnil loni v únoru. Figueiredo se nevešel do váhového limitu. Souboj se uskutečnil, Brazilec zvítězil, ale i když šlo o titulový souboj, Figueiredo kvůli překročení váhového limitu pás nezískal.

Na závěr pár čísel pro lepší představu. Když není Figueiredo v přípravě, běžně váží kolem 73 až 75 kg. Během přípravného kempu pak musí svou váhu snížit tak, aby na samotném vážení před konkrétním turnajem neměl více než 57 kg. A to je opravdu brutální.

Zdroj: MMA Fighting | Twitter Weasle


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ