Děkuji ti za všechno otče – Khabib Nurmagomedov po vítězství na turnaji UFC 254

Khabib Nurmagomedov se na turnaji UFC 254 utkal o titul šampiona lehké váhy s Justinem Gaethjem. Ruský zápasník svého soka porazil submisí už ve druhém kole a uhájil tak svůj mistrovský pás.

Embed from Getty Images

Tento zápas byl bohužel posledním v Khabibově kariéře. Po smrti svého otce, který stál celý život po jeho boku, už nemá sílu sám pokračovat. Odchází na vrcholu a neporažený.

Po turnaji UFC 254 Khabib, prostřednictvím Instagramu, vzdal hold svému otci, trenérovi a mentorovi v jedné osobě.

“Když je Alláh s tebou, nikdo tě nemůže zlomit – nikdo. Děkuji ti otče za všechno, co jsi mě naučil. Kéž ti Alláh dá ten největší ráj.”

Po turnaji UFC 254 Khabib přiznal, že slíbil své matce, že už dál nebude bojovat bez svého otce. Nurmagomedov ukončil svou profesionální MMA kariéru jako neporažený šampion lehké váhy UFC. Na turnaji UFC 254 si na své konto připsal 29. výhru kariéry, když ve druhém kole porazil submisí Justina Gaethjeho.

Celý svět viděl, jak silný byl vztah Khabiba a jeho otce. Všichni bojovníci, kteří se společně s Nurmagomedovem připravovali, brali Abdulmanapa jako přirozeného lídra. Je možné, že nyní převezme Khabib roli svého otce a bude dohlížet na rozvoj MMA ve své zemi.

Zdroj: Instagram Khabib Nurmagomedov

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCZahraniční MMA