Eddie Bravo: “Nikdo v UFC nemá takový arzenál dovedností, jako Tony”

19. dubna v Brooklynu dojde k zápasu, na který netrpělivě čeká celý svět MMA. Na turnaji UFC 249 se Tony Ferguson pokusí sebrat mistrovský pás lehké váhy Khabibu Nurmagomedovovi.

Embed from Getty Images

V minulosti se k utkání obou borců schylovalo už několikrát, ale nikdy se to, z různých důvodů, nepodařilo dotáhnout do zdárného konce. Věřme, že tentokrát se už konečně dočkáme.

Jeden z Fergusonových trenérů, Eddie Bravo promluvil o tom, jak vidí zápas mezi KhabibemTonym.

“Na zápas s Khabibem se připravujeme už dlouho. Vždycky se připravujeme na nejhorší scénář. Khabib je zcela určitě největší výzvou, před kterou Tony kdy stál. Je to pravděpodobně nejlepší zápasník ground-and-pound v historii UFC. Pro náš tým je to nejtěžší úkol, jaký existuje.”

“Khabib je neporažený. Je to jeden z nejlepších bojovníků v historii MMA. Ale musíme si uvědomit, že bylo několik zápasů, ve kterých Khabib nebojoval tak, jak je u něj zvykem. Například jeho zápas s Gleisonem Tibau vypadal jinak, než mnozí předvídali. Stejně tak v utkání s Rafaelem dos Anjosem. Nemohl dělat to, na co je zvyklý. Brazilec se dobře bránil porazům a když už jej Khabib dostal na zem, měl problém jej na ní kontrolovat.”

“Zjednodušeně řečeno, pokud se proti Khabibovi postaví někdo, komu není wrestling cizí, může to Khabibovi působit potíže. Tony trénuje wrestling skoro celý svůj život. Je ohromný rozdíl mezi wrestlingem v podání Conora a Tonyho. Tony se dokáže bránit Khabibovým pokusům o porazy a naopak bude útočit. Nejen údery a kopy, ale také porazy. Khabib by měl mít obavy.”

“Chovám k Khabibovi velkou úctu, on je prostě šíleně dobrý. Ale Tony má strašně moc zbraní. Má největší arzenál dovedností v historii UFC.”

Zdroj:  mmafighting.com | ESPN

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCZahraniční MMA