DomůUFCGeorges St. Pierre hodnotí šance Blachowicze a Adesanyi před jejich vzájemným soubojem

Georges St. Pierre hodnotí šance Blachowicze a Adesanyi před jejich vzájemným soubojem

Zápas večera turnaje UFC 259 mezi Janem Blachowiczem a Israelem Adesanyou budí ohromné emoce a přitahuje obrovský zájem fanoušků. Stranou dění nezůstávají ani bývalí nebo současní bojovníci MMA, kteří se většinou snaží zhodnotit šance jednotlivých zápasníků na výhru.

Zdroj: Ryan Mallard, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Tentokrát svůj pohled na tento souboj prezentoval bývalý šampion UFC, legendární Georges St. Pierre.

Ten v rozhovoru s médii řekl, že Adesanya ve svém posledním souboji proti Paulu Costovi předvedl téměř ideální výkon. Jestli se mu to povede zopakovat, porazí i Jana Blachowicze.

“Kdybych byl Adesanyou, tak bych určitě chtěl boj udržet v postoji. Je to skvělý kickboxer s obrovským množstvím zkušeností. Držel bych Jana v dostatečné vzdálenosti, tak akorát, aby byl na konci mých úderů. Snažil bych se o to, aby se z tohoto souboje stala čistě kickboxerská, strikerská bitva.”

“Naproti tomu, kdybych byl Janem Blachowiczem, snažil bych se o chaos. Myslím, že v něčem takovém se dobře orientuje. To je jeho parketa. Mám na mysli wrestling, pasování, klinče, držení u pletiva, takedowny. Je mohutnější a měl by z toho těžit.”

Když však GSP shrne všechna pro a proti obou bojovníků, přiklání se na stranu Israela Adesanyi.

“Myslím si, že vyhraje Adesanya. O Blachowiczovi toho však moc nevím. Snad jen to, že pokud se rozhodne pro wrestling – slyšel jsem, že je v něm dobrý – tak potom by to mohla být pro Israela hodně těžká noc.”

V podobném duchu se vyjadřují i další experti na bojová umění. Není tajemstvím, že velice silnou stránkou Adesanyi je jeho kickbox. Naproti tomu o jeho dovednostech na zemi se toho moc neví. Na druhou stranu, wrestling a zem by měly být doménou Blachowicze. Polský šampion bude navíc mít nesporně fyzickou převahu a bude také těžší.

Kdo dokáže lépe využít svých předností, o tom se přesvědčíme už zítra brzy ráno.

Zdroj: MMA Fighting


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ