DomůUFCGilbert Burns po skvělém výkonu porazil Tyrona Woodleyho (video)

Gilbert Burns po skvělém výkonu porazil Tyrona Woodleyho (video)

V hlavním zápase večera turnaje UFC on ESPN 9 porazil Gilbert Burns jedničku weltrové váhy Tyrona Woodleyho.

Embed from Getty Images

V pětikolovém zápase porazil Gilbert Burns svého soka jednomyslným rozhodnutím (50-45, 50-44, 50-44).

1.kolo

Brazilec hned od začátku začal okopávat přední nohu Tyrona Woodleyho. Po chvíli přišla Burnsova kombinace dvou tvrdých háků a Woodley byl otřesený. Oba borci se pak dostali na zem. Tam rychle převzal iniciativu Burns a zasypával svého rivala údery. Zápas v první polovině kola zcela ovládl “Durinho”, který se nedopustil žádné chyby. Na hlavě Woodleyho se objevila krev. Po třech minutách se souboj vrátil do postoje a bývalý šampion se stále nemohl dostat do zápasu. Burns jej znovu trefoval low kicky a držel si soupeře od těla.

https://twitter.com/i/status/1266932576628981761

2. kolo

Začátek kola se lépe povedl Woodleymu, který svého soupeře třikrát tvrdě trefil pravačkou. To však Burnse nezastavilo a nadále se snažil na Woodleyho vyvíjet tlak, jako v prvním kole. Po chvíli šel Burns do takedownu, Woodley přistál na zádech, ale chytře se dostal k pletivu a snažil se vstát. “Durinho” koleny a krátkými údery masíroval Woodleyho, tomu se ale nakonec podařilo vstát. Do konce kola pak byl k vidění především boj zápasníků v pasivním klinči.

3.kolo

Do třetího kola se Burns vrátil s jasně stanovenou taktikou – aktivně používat low kicky na přední nohu Woodleyho. Také méně riskoval ve výměnách a soustředil se na rychlé údery v kombinaci levá, pravá. Na druhé straně Woodley se zaměřil prakticky jen na pravý hák, což však Burns rychle přečetl a tuto Tyronovu snahu úspěšně eliminoval. V průběhu třetího kola navíc Burns přidal i high kicky. “Durinho” neponechával nic náhodě a byl až do konce kola aktivní a neustále vyvíjel na Woodleyho tlak. Vcelku úspěšně pak bodoval boxerskými kombinacemi.

4.kolo

Ve čtvrtém kole Woodley nečekal na to, až bude Burns opět bodovat v boxerských výměnách a velice rychle šel do klinče na pletivu. Na Burnse to nijak zváštní dojem neudělalo a vcelku bez větší námahy se Woodleyho snahám bránil. Po dvou minutách rozhodčí usoudil, že zápas je pasivní a vrátil oba borce na střed oktagonu. Jakmile se začalo opět bojovat Burns trefil Woodleyho tvrdě levačkou a přidal koleno na tělo. Dvě minuty před koncem kola Brazilec třemi tvrdými údery zasáhl Woodleyho, pod kterým se podlomily nohy a šel na kolena. Po tomto kole už bylo více než jasné, že pokud chce Woodley v tomto zápase zvítězit, musí svého soupeře v posledním kole ukončit, protože na bodovacích kartách měl jasně navrch Gilbert Burns.

5.kolo

Fight plán se ani v pátém kole u žádného ze zápasníků nezměnil. “The Chosen One” se nadále snažil o pravý hák, kterým Burnse trefil v první minutě, nicméně “Durinho” se snažil držet zápas v klinči. Ze strany Brazilce se jednalo o chytrou taktiku. Věděl, že vyhrál čtyři kola, nechtěl riskovat a snažil se tak v klidu dovést zápas do vítězného konce. V posledních dvou minutách se však přece jen oba borci dostali do boxerských výměn v postoji. Burns nadále okopával přední nohu Woodleyho a dával si pozor na soupeřovu pravačku. Minutu před koncem šel Burns znovu do klinče a do konce zápasu se už nic nezměnilo.

Bezprostředně po vyhlášení verdiktu Gilbert Burns vyzval k souboji svého týmového kolegu, šampiona weltrové váhy, Kamaru Usmana.

Zdroj: UFC | MMA Fighting | Twitter UFC France | Twitter Odds110 | Twitter La Sueur


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ