DomůUFCGilbert Burns po skvělém výkonu porazil Tyrona Woodleyho (video)

Gilbert Burns po skvělém výkonu porazil Tyrona Woodleyho (video)

V hlavním zápase večera turnaje UFC on ESPN 9 porazil Gilbert Burns jedničku weltrové váhy Tyrona Woodleyho.

Embed from Getty Images

V pětikolovém zápase porazil Gilbert Burns svého soka jednomyslným rozhodnutím (50-45, 50-44, 50-44).

1.kolo

Brazilec hned od začátku začal okopávat přední nohu Tyrona Woodleyho. Po chvíli přišla Burnsova kombinace dvou tvrdých háků a Woodley byl otřesený. Oba borci se pak dostali na zem. Tam rychle převzal iniciativu Burns a zasypával svého rivala údery. Zápas v první polovině kola zcela ovládl “Durinho”, který se nedopustil žádné chyby. Na hlavě Woodleyho se objevila krev. Po třech minutách se souboj vrátil do postoje a bývalý šampion se stále nemohl dostat do zápasu. Burns jej znovu trefoval low kicky a držel si soupeře od těla.

https://twitter.com/i/status/1266932576628981761

2. kolo

Začátek kola se lépe povedl Woodleymu, který svého soupeře třikrát tvrdě trefil pravačkou. To však Burnse nezastavilo a nadále se snažil na Woodleyho vyvíjet tlak, jako v prvním kole. Po chvíli šel Burns do takedownu, Woodley přistál na zádech, ale chytře se dostal k pletivu a snažil se vstát. “Durinho” koleny a krátkými údery masíroval Woodleyho, tomu se ale nakonec podařilo vstát. Do konce kola pak byl k vidění především boj zápasníků v pasivním klinči.

3.kolo

Do třetího kola se Burns vrátil s jasně stanovenou taktikou – aktivně používat low kicky na přední nohu Woodleyho. Také méně riskoval ve výměnách a soustředil se na rychlé údery v kombinaci levá, pravá. Na druhé straně Woodley se zaměřil prakticky jen na pravý hák, což však Burns rychle přečetl a tuto Tyronovu snahu úspěšně eliminoval. V průběhu třetího kola navíc Burns přidal i high kicky. “Durinho” neponechával nic náhodě a byl až do konce kola aktivní a neustále vyvíjel na Woodleyho tlak. Vcelku úspěšně pak bodoval boxerskými kombinacemi.

4.kolo

Ve čtvrtém kole Woodley nečekal na to, až bude Burns opět bodovat v boxerských výměnách a velice rychle šel do klinče na pletivu. Na Burnse to nijak zváštní dojem neudělalo a vcelku bez větší námahy se Woodleyho snahám bránil. Po dvou minutách rozhodčí usoudil, že zápas je pasivní a vrátil oba borce na střed oktagonu. Jakmile se začalo opět bojovat Burns trefil Woodleyho tvrdě levačkou a přidal koleno na tělo. Dvě minuty před koncem kola Brazilec třemi tvrdými údery zasáhl Woodleyho, pod kterým se podlomily nohy a šel na kolena. Po tomto kole už bylo více než jasné, že pokud chce Woodley v tomto zápase zvítězit, musí svého soupeře v posledním kole ukončit, protože na bodovacích kartách měl jasně navrch Gilbert Burns.

5.kolo

Fight plán se ani v pátém kole u žádného ze zápasníků nezměnil. “The Chosen One” se nadále snažil o pravý hák, kterým Burnse trefil v první minutě, nicméně “Durinho” se snažil držet zápas v klinči. Ze strany Brazilce se jednalo o chytrou taktiku. Věděl, že vyhrál čtyři kola, nechtěl riskovat a snažil se tak v klidu dovést zápas do vítězného konce. V posledních dvou minutách se však přece jen oba borci dostali do boxerských výměn v postoji. Burns nadále okopával přední nohu Woodleyho a dával si pozor na soupeřovu pravačku. Minutu před koncem šel Burns znovu do klinče a do konce zápasu se už nic nezměnilo.

Bezprostředně po vyhlášení verdiktu Gilbert Burns vyzval k souboji svého týmového kolegu, šampiona weltrové váhy, Kamaru Usmana.

Zdroj: UFC | MMA Fighting | Twitter UFC France | Twitter Odds110 | Twitter La Sueur

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ