DomůUFCGlover Teixeira o neúspěšném pokusu o gilotinu v zápase s Jiřím Procházkou:...

Glover Teixeira o neúspěšném pokusu o gilotinu v zápase s Jiřím Procházkou: Chtělo se mi brečet

Glover Teixeira, dnes již bývalý šampion UFC v polotěžké váze, se vyjádřil k prohře s Jiřím Procházkou. Brazilec především lituje neúspěšného pokusu o gilotinu na začátku pátého kola zápasu.

Glover Teixeira prohrál s Procházkou v hlavním zápase turnaje UFC 275. Český samuraj submisí nečekaně ukončil vynikajícího grapplera v osobě Teixeiry v pátém kole, a to necelou půl minutu před koncem. Tím Glover přišel o pás v polotěžké váze, který získal v předchozím zápase s Janem Blachowiczem.

Teixeira se v rozhovoru s médii rozpovídal o neúspěšném pokusu o gilotinu z pátého kola zápasu. Bývalý šampion tvrdí, že mu chyběla trpělivost.

“Byl to v podstatě instinkt. Sklonil hlavu dolu a jeho krk mě přímo vybídl k té gilotině. Nehledal jsem submisi, ale on mi ji nabídl. Samozřejmě, měl jsem být trpělivější. Bylo to, jako kdybych skočil po nějaké zbrani. Jenže podobným způsobem mě dostal později on. Máme tendenci si myslet, že když je někdo zraněný a unavený, tak ho chytíme do gilotiny a on rychle odklepe. Ale tak to není.”

“Ale ještě k mému pokusu o gilotinu. Člověče, chtělo se mi brečet, když jsem se na ten zápas znovu podíval. Je spousta věcí, které se během zápasu odehrávají a vy se musíte poučit z chyb. Já to tak dělám vždy. Když prohraju, i když vyhraju. Pořád jsem k sobě kritický a snažím se nedostatky napravit.”

Prohra s Procházkou přerušila Teixeirovu sérii šesti výher v řadě. Brazilec, přestože má už 42 let, v rozhovoru v oktagonu řekl, že nemá v úmyslu ukončit kariéru. Sám Procházka označil Glovera za jednoho ze dvou zápasníků, s nimiž by se rád utkal při své první obhajobě pásu.

Zdroj: BJ Penn

Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ