DomůUFCGlover Teixeira o neúspěšném pokusu o gilotinu v zápase s Jiřím Procházkou:...

Glover Teixeira o neúspěšném pokusu o gilotinu v zápase s Jiřím Procházkou: Chtělo se mi brečet

Glover Teixeira, dnes již bývalý šampion UFC v polotěžké váze, se vyjádřil k prohře s Jiřím Procházkou. Brazilec především lituje neúspěšného pokusu o gilotinu na začátku pátého kola zápasu.

Glover Teixeira prohrál s Procházkou v hlavním zápase turnaje UFC 275. Český samuraj submisí nečekaně ukončil vynikajícího grapplera v osobě Teixeiry v pátém kole, a to necelou půl minutu před koncem. Tím Glover přišel o pás v polotěžké váze, který získal v předchozím zápase s Janem Blachowiczem.

Teixeira se v rozhovoru s médii rozpovídal o neúspěšném pokusu o gilotinu z pátého kola zápasu. Bývalý šampion tvrdí, že mu chyběla trpělivost.

“Byl to v podstatě instinkt. Sklonil hlavu dolu a jeho krk mě přímo vybídl k té gilotině. Nehledal jsem submisi, ale on mi ji nabídl. Samozřejmě, měl jsem být trpělivější. Bylo to, jako kdybych skočil po nějaké zbrani. Jenže podobným způsobem mě dostal později on. Máme tendenci si myslet, že když je někdo zraněný a unavený, tak ho chytíme do gilotiny a on rychle odklepe. Ale tak to není.”

“Ale ještě k mému pokusu o gilotinu. Člověče, chtělo se mi brečet, když jsem se na ten zápas znovu podíval. Je spousta věcí, které se během zápasu odehrávají a vy se musíte poučit z chyb. Já to tak dělám vždy. Když prohraju, i když vyhraju. Pořád jsem k sobě kritický a snažím se nedostatky napravit.”

Prohra s Procházkou přerušila Teixeirovu sérii šesti výher v řadě. Brazilec, přestože má už 42 let, v rozhovoru v oktagonu řekl, že nemá v úmyslu ukončit kariéru. Sám Procházka označil Glovera za jednoho ze dvou zápasníků, s nimiž by se rád utkal při své první obhajobě pásu.

Zdroj: BJ Penn

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ