DomůUFCJak se bude vyvíjet situace ve velterové váze UFC a dostane Colby...

Jak se bude vyvíjet situace ve velterové váze UFC a dostane Colby Covington další titulovou šanci?

Na relativně nedávném turnaji UFC 268 jsme mohli vidět zatím poslední titulovou obhajobu Kamaru Usmana ve velterové váze. Na body dokázal porazit Colbyho Covingtona, i když sám Colby tvrdí, že se cítil jako vítěz.

Jaká bude situace dál? Kamaru Usman se dle svých vyjádření aktuálně soustředí na červenec, kdy by se na turnaji UFC 276 (nebylo oficiálně oznámeno, ale UFC 275 je v červnu) měl utkat s Leonem Edwardsem. Dále by v letošním roce chtěl ještě stihnout boxerský souboj s Alvarezem a počkat, jak se vyvine situace ve velterové váze UFC.

Kdo se ujme pozice dalšího vyzyvatele dost možná napoví bitva Burns vs. Chimaev, která se uskuteční již na turnaji UFC 273. Vítěz zápasu by mohl teoreticky být dalším vyzyvatelem.

Co s Colby Covingtonem?

Do boje o titul by však mohl znovu promluvit i Covington. Ten totiž proti Usmanovi vyhrál z celkových deseti kol čtyři, což nikdo jiný nedokázal.

Colby Covington prohlásil, že by chtěl být v roce 2022 velmi aktivní. Nyní se spekuluje o duelu s Dustinem Poiriem, což je bezpochyby velké jméno, které by ho mohlo posunout zpět k Usmanovi. A to přesto, že Poirier je lehká váha a do velterové divize by si jen “odskočil”.

Colby totiž prohlašuje, že nemá s Usmanem uzavřené účty a chce se s “Nigerijskou noční můrou” utkat i potřetí. Dana White není proti, pokud Covington prodlouží svou vítěznou šňůru.

Zdroj: ESPN


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ