Jan Blachowicz před titulovým zápasem s Reyesem: Mám několik plánů a všechny znamenají knokaut ve třetím kole

Polského fightera Jana Blachowicze čeká už tuto sobotu největší výzva jeho života. Na galavečeru UFC 253, který se bude konat v Abú Dhabí, se utká o titul šampiona polotěžké váhy s Dominickem Reyesem.

Embed from Getty Images

I když si Janek uvědomuje důležitost a výjimečnost celého okamžiku, snaží se zachovat si chladnou hlavu, aby na sebe nevyvíjel zbytečný tlak.

“Snažím se přistupovat k tomuto zápasu jako ke každému jinému. Snažím se na sebe nevytvářet zbytečný tlak. Nechci připustit, aby mě zbytečný tlak nějak zablokoval. Chci být připravený, jak nejlépe umím, udělat si svou práci na 100 procent a pak si vychutnat úspěch, jak jen to půjde.”

řekl “Těšínský princ” v rozhovoru pro polská média.

Každý si dobře uvědomuje, jak moc je tato událost důležitá. Nejdůležitější je ale správný plán, se kterým Jan půjde do zápasu. Polský zápasník bude bojovat s výborným kickboxerem, kterým Dominick Reyes bezesporu je. I tak vidí své šance na úspěch především v postoji.

“Plánů mám několik, a všechny znamenají knokaut ve třetím kole. Vítězem budu samozřejmě já.”

O tom, že Jan Blachowicz má nebezpečně těžké ruce se v minulosti přesvědčili například Luke Rockhold nebo Corey Anderson. Není to však jediná Polákova přednost. Dokáže velice dobře pracovat i na zemi a jak sám říká, má v tomhle ohledu nad Američanem převahu.

“Když jsem sledoval jeho zápasy, všiml jsem si, že z parteru nebo ze země utíká dost zbrkle. Rozhodně se na zem nehrne. Snaží se jí vyhýbat. Na zem jde jen tehdy, když dobře zasáhne svého protivníka a jde za ním na zem, aby jej ukončil. Myslím si, že postoj bude vyrovnaný a budou rozhodovat maličkosti. Na zemi bych ale měl mít jasnou převahu. Jestli se naskytne příležitost přenést boj na zem, určitě toho využiju. I když vím, že to nebude lehké, protože v posledním zápase s Jonesem Reyes ukázal, že se v obraně před porazy výrazně zlepšil.”

“Devastator” Reyes ve své kariéře prohrál pouze jednou. Letos v únoru ho porazil Jon Jones. Rozhodnutí sudích bylo ale přinejmenším kontroverzní. Velké množství fanoušků i odborníků se domnívá, že Reyes měl zvítězit.

Kdo v zápase Reyes vs. Blachowicz zvítězí a stane se tak šampionem polotěžké váhy organizace UFC, to se dozvíme už tento víkend, v noci ze soboty na neděli.

Zdroj: Przeglad Sportowy

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA