DomůUFCJiří Procházka hovoří o tom, jak si poranil rameno a vysvětluje, proč...

Jiří Procházka hovoří o tom, jak si poranil rameno a vysvětluje, proč nakonec do odvety s Teixeirou nešel

I když měl Jiří Procházka zraněné rameno, nechtěl z titulového souboje proti Gloveru Teixeirovi, který se měl uskutečnit na turnaji UFC 282, odstoupit.

“Byla to pro mě velmi těžká věc,” řekl Procházka v pořadu The MMA Hour. “Nechci o tom moc mluvit. Ale po rozhovoru s vedením UFC jsem musel uznat, že show musí pokračovat, a respektoval jsem to.”

“Chtěl jsem zůstat šampionem. Nezáleží na tom, jestli jsem zraněný. Ale jestli je to teď pro polotěžkou divizi to nejlepší, nevadí. Mým cílem je být nejlepším bojovníkem na světě, ne pouze v polotěžké váze. Proto jsem titul uvolnil a čekám na svou chvíli, kdy budu v plné síle. A pak si jej vezmu zpět.”

Procházkův krok vedl k tomu, že se o uvolněný trůn polotěžké váhy utkali Magomed Ankalaev a exšampion Jan Blachowicz. Zápas však skončil remízou a uvolněný pás tak stále nemá svého nového majitele. Organizace nicméně ihned naplánovala další titulový souboj, ve kterém se na turnaji UFC 283 utká bývalý šampion Glover Teixeira s Jamahalem Hillem.

Někteří v tom, jak se věci vyvinuly, mohou vidět určité zadostiučinění. Jiří Procházka však má jasno.

“Co na to mám říct? Všichni to vědí a já nechci říkat, že všechno hraje pro mě, jako že všechno ukazuje, že jsem stále šampion,” řekl. “Nechci o tom mluvit, protože jsem titul uvolnil a soustředím se na další kroky a vezmu si titul zpět. Na ničem jiném nezáleží.”

Procházka chtěl bojovat i s vážně zraněným ramenem

Prezident UFC Dana White označil Procházku za “cvoka”, protože hořel touhou bojovat o titul i s pochroumaným ramenem. Je to něco, co v nyní již bývalém šampionovi stále nevyhaslo.

“Stále jsem myslel na to, že do toho zápasu musím jít, protože jsem věřil, že to dokážu zvládnout. Věřil jsem, že ten souboj zvládnu (navzdory zranění),” řekl Procházka. “Věřil jsem, že to můžu ukončit v prvním nebo druhém kole. Abych tam nebyl déle, než je nutné. Ale všichni znají příběh T. J. Dillashawa (na UFC 280). Takže chci být profesionál a chci být pokorný ke svému týmu kolem sebe, k UFC i ke svému soupeři.”

Dillashaw na sebe přivolal hněv UFC, když na turnaji UFC 280 bojoval se šampionem bantamové váhy Aljamainem Sterlingem s těžce poškozeným ramenem. Své zranění předem neoznámil a zápas byl ukončen ve druhém kole.

Kdyby k této situaci nedošlo, Procházka si není jistý, zda by ze zápasu odstoupil.

Osud Procházkova souboje s Teixeirou však zpečetil pravidelný sparing, během kterého došlo ke zranění, které Dana White označil za nejhorší svého druhu v historii UFC.

Za zranění si můžu sám

“Nikdo neudělal nic špatně. Chybu jsem udělal já,” řekl Procházka. “Nechal jsem toho kluka, aby se mi dostal na záda. Pak hodil suplex přímo na to rameno. A bylo to.”

Je ironií osudu, že Procházka byl v gymu s jedním z mužů, který ho pak na UFC 282 nahradil. V té době se tam totiž Ankalaev připravoval na souboj s Blachowiczem. Procházka řekl, že to byl Ankalaevův člověk, kdo se pokusil vrátit vyhozené rameno na správné místo.

“Rameno bylo venku a jeden chlapík, ten mi to rameno dal zpátky. Byl to jeden z Rusů z Ankalaevova týmu,” řekl Procházka. “A pak už jsme jeli do nemocnice.”

White připsal odpovědnost za Procházkovo zranění člověku, který si hrál na lékaře, a řekl, že svou snahou šampionovo rameno totálně zničil. Pokáral bojovníky za to, že se o takové zákroky pokoušejí v gymu, a vyzval je, aby při zranění jeli ihned rovnou do nemocnice.

Bývalý šampion ale nikoho neviní.

“Nikdo neudělal nic špatně – byla to jen moje chyba,” řekl. “Nesoustředil jsem se, takže to byla moje chyba.”

Procházkovo zranění je tak rozsáhlé, že si bývalý šampion jen těžko vybavuje veškerou lékařskou terminologii. Je si ale jistý, že tam něco bylo špatně už předtím.

“V posledním zápase jsem cítil, že mě hodně bolí pravé rameno, a myslím, že předtím tam už bylo něco zlomeného. Takže jsme ho nejspíš jen dodělali,” řekl.

Kdy můžeme očekávat návrat Jiřího Procházky do oktagonu UFC?

Ohledně přibližného termínu Procházkova návratu se předpovědi rozcházejí. Bývalý šampion řekl, že nebude mimo hru déle než šest měsíců, přičemž poznamenal, že ostatní jej nabádají k delší pauze, a to v délce osmi až devíti měsíců.

Ať už bude potřeba provést jakoukoli léčbu, je potřeba přičíst další čas na návrat do formy a pak čas na trénink na další zápas.

Jiří Procházka v tom však má jasno.

“Spousta lidí říká, že je potřeba dát si pauzu na osm, devět měsíců, ale já znám své tělo a věřím, že ho dokážu dát do pořádku za tři nebo čtyři měsíce, tak, abych mohl jet na plný výkon,” řekl. “V mém životě není nic, co by nebylo možné. Když se na to zaměřím, budu na tom pracovat 24 hodin denně.”

“Vrátím se co nejdříve, silnější než kdy dřív.”

Zdroj: MMA Fighting | Podcast “The MMA Hour”


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ