Jon Jones zvažuje přechod do těžké váhy

Už v únoru se v Houstonu uskuteční turnaj UFC 247. A hlavním zápasem večera bude titulový fight mezi Jonem Jonesem (25-1) a Dominickem Reyesem (12-0) v polotěžké váze. A je to možná naposledy, kdy Jonese v této váze uvidíme.

Embed from Getty Images

“Bones” na tiskové konferenci před UFC 247 prohlásil, že přemýšlí nad přechodem do těžké váhy, a to právě po turnaji v Houstonu.

“Myslím, že to je hodně pravděpodobné. Samozřejmě, vždycky bude hodně bojovníků chtít bojovat o pás, ale já cítím, že už jsem svojí kategorii vyčistil a teď mě čekají nové výzvy. Už jsem o tom uvažoval po posledním zápase s Thiago Santosem. Celý život jsem bojoval se svým bratrem, bývalým profesionálním fotbalistou NFL. V klubu jsem trénoval s Andreiem Arlovskim, Alistairem Overeemem a jinými velkými fightery. Nejdůležitější je to, že při váze 240 liber jsem stejně rychlý, jako v když jsem v kategorii polotěžké. Myslím, že se to stane už brzy. Možná už v příštím roce.”

Američan je skutečnou legendou světové scény smíšených bojových umění. Aktuálně drží imponující šňůru 16 vítězných zápasů v řadě. Ve svém posledním utkání na turnaji UFC 239 vybodoval Thiago Santose (21-7).

Zdroj: UFC.com | Youtube UFC

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA