DomůUFCBlachowicz zkřížil organizaci UFC její plány: Už nikdy neuvidíme souboj Adesanya vs....

Blachowicz zkřížil organizaci UFC její plány: Už nikdy neuvidíme souboj Adesanya vs. Jon Jones

Jan Blachowicz s největší pravděpodobností zkřížil plány UFC, týkající se potenciálního souboje mezi Israelem Adesanyou a Jonem Jonesem. Podle některých expertů na MMA k takovému zápasu už nikdy nedojde.

Zdroj: UFC

Galavečer UFC 259 je za námi. Byli jsme svědky snadné obhajoby pásu Amandy Nunes, která porazila Megan Anderson a také korunovace nového šampiona bantamové váhy Aljamaina Sterlinga, který získal svůj pás po diskvalifikaci Petra Yana. Ale nejdůležitější událostí turnaje byl souboj Jana Blachowicze s Israelem Adesanyou. Konkrétně pak vítězství Blachowicze, který se tak postaral o první porážku Adesanyi v jeho MMA kariéře.

Ve studiu stanice ESPN, bezprostředně po tomto zápase, pak respektovaný novinář Ariel Helwani řekl, že v návaznosti na výsledek utkání diváci pravděpodobně už nikdy nebudou mít šanci vidět super zápas mezi Adesanyou a Jonesem.

“Pohybuji se ve světě smíšených bojových umění tak dlouho, že vím, že i tady platí ono známé: nikdy neříkej nikdy. Ale zápas mezi Adesanyou a Jonesem se v brzké době neuskuteční a myslím si, že se neuskuteční už nikdy.”

Podle Helwaniho se Adesanya neměl utkat s Blachowiczem, ale právě s Jonesem.

“Podle mého názoru měl Adesanya v sobotu bojovat s Jonesem a ne s Blachowiczem. Vraťme se do září loňského roku. Poté, kdy Adesanya porazil Paula Costu, řekl jsem, že nastal ten správný čas na zápas s Jonesem, protože Israelovi se už ve střední váze nenabízel žádný zajímavý soupeř. Jones také neplánoval nic zajímavého, a to ani v polotěžké a ani v těžké váze. Oba zápasníci se navzájem atakovali na sociálních sítích, fanoušci ten souboj chtěli a tak to byla ideální příležitost sestavit toto utkání. A klidně to nemuselo být o pás šampiona. Kdo by takový zápas nechtěl vidět?”

“Teď se obávám, že tento super zápas se stane jedním z těch – co by bylo, kdyby, kterých už máme v MMA spoustu. Adesanya se vrací do střední váhy a Jones se zaměřuje pouze na těžkou váhu. Takže pravděpodobnost jejich vzájemného zápasu je prakticky nulová. Jiné by to bylo, kdyby Adesanya Blachowicze porazil, to se však nestalo. Fanouškům tak s největší pravděpodobností nebude nikdy dopřáno vidět souboj Adesanya vs. Jones.”

Se slovy Ariela Helwaniho nelze nesouhlasit. Organizace UFC se připravila o možnost nabídnout fanouškům něco opravdu extra. Jan Blachowicz zkřížil organizaci její plány a dal jí parádní lekci. Nelze přehlédnout, že UFC a spousta expertů Blachowicze nedokázala docenit a neustále jej podceňovala a přehlížela. Janek jim všem nyní ukázal, že “Legendární polská síla” není mýtus. Doufejme, že si nyní polský šampion zaslouží respekt, jaký si zaslouží. I když to bude za cenu toho, že možná nikdy neuvidíme souboj Adesanya vs. Jones.

Zdroj: ESPN | BJ Penn


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
82SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ