DomůUFCJose Aldo a Petr Yan se utkají o pás šampiona bantamové váhy...

Jose Aldo a Petr Yan se utkají o pás šampiona bantamové váhy UFC

Jose Aldo se utká s Petrem Yanem o uvolněný trůn bantamové váhy organizace UFC.

Embed from Getty Images

Bývalý šampion pérové váhy Jose Aldo (28-6) a v UFC dosud neporažený Petr Yan (14-1) svedou souboj o pás šampiona bantamové váhy. Pás byl ještě donedávna v držení Henryho Cejuda. Ten však ohlásil odchod do sportovního důchodu.

O sestavení titulového zápasu informoval Dana White. Zatím není jasné kde a kdy k zápasu dojde, ale podle ESPN by k souboji mělo dojít v červenci.

Jose Aldo, který ještě v pérové váze loni v květnu prohrál s Alexandrem Volkanovskim, přešel do bantamové váhy. V ní se v prosinci na turnaji UFC 245 utkal s Marlonem Moraesem a v tomto zápase kontroverzně prohrál.

I přes tuto porážku se měl Aldo utkat s Henry Cejudem o pás šampiona bantamové váhy. K zápasu však z důvodu pandemie koronaviru nedošlo. Brazilce v titulovém zápase zastoupil Dominick Cruz, který s Cejudem prohrál TKO ve druhém kole.

Petr Yan, který působí v organizaci UFC od roku 2018, vyhrál ve všech šesti soubojích, které pod hlavičkou největší světové organizace MMA absolvoval. Porazil například Johna Dodsona nebo Jimmiho Riveru. Naposledy jsme jej mohli vidět v akci na turnaji UFC 245, kde knokautoval Urijaha Fabera.

Zápas mezi Aldem a Yanem slibuje velice zajímavou podívanou. Aldo má o cca 8 cm větší rozsah paží a jeho box v kombinaci s low kicky by ruskému zápasníkovi mohl způsobit problémy. Otázkou však je, jak se Jose Aldo vypořádá s agresivním a systematicky vyvíjeným tlakem, který Petr Yan na své soupeře během utkání vytváří. Kromě toho je silnou stránkou Rusa také boj u pletiva. Yan navíc bývá na svá utkání extrémně dobře připravený po kondiční stránce.

Zdroj: UFC | MMA Fighting

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ