DomůUFCKhamzat Chimaev vysvětluje, proč před UFC 279 neudělal váhu

Khamzat Chimaev vysvětluje, proč před UFC 279 neudělal váhu

Khamzat Chimaev se nevešel do váhového limitu veltrové váhy. Jeho zápas s Natem Diazem organizace zrušila a jeho novým soupeřem bude Kevin Holland. “Borz” v rozhovoru s novináři řekl, že mu lékaři zakázali shazovat jen pár hodin před vážením.

Chimaev, před soubojem s Diazem, který se měl odehrát na UFC 279 v Las Vegas, fatálně převážil. Poté, co se “Borz” ani zdaleka nedostal do limitu veltrové váhy, se UFC rozhodla změnit zápasovou kartu galavečera a jeho soupeřem bude nyní Kevin Holland. V zápase večera se Nate Diaz utká s Tonym Fergusonem. V rozhovoru pro ESPN se Chimaev takto vyjádřil k celé situaci:

“Nevím, něco s mým tělem nebylo v pořádku. Chtěl jsem dál shazovat, ale přišli nějací doktoři, někdo je zavolal, nevím kdo. Zakázali mi snižovat váhu. Řekl jsem jim, že to zvládnu a že musí počkat, bylo to ve čtyři hodiny ráno, měli jsme spoustu času, ale nedovolili mi to. Musel jsem souhlasit. Byli vystrašení. Nechtěl jsem přijít o peníze za to, že jsem neudělal váhu. Ale přikázali mi, abych přestal shazovat.”

Chimaev dále uvedl, že zápas s Diazem přijal na poslední chvíli. Původně se měl uskutečnit v říjnu. Když přijal nabídku na zápas na UFC 279, byl v silovém tréninku, což mohlo ovlivnit proces snižování váhy.

Sestavení zápasu Diaz vs. Chimaev bylo kritizováno mnoha odborníky a bojovníky. “Borz” byl v tomto zápase výrazným favoritem. V současné době je na 3. místě žebříčku veltrové váhy, přičemž Diaz není v žebříčku hodnocen vůbec.

Zápas na turnaji UFC 279 by měl být pro Diaze posledním zápasem v rámci jeho stávající smlouvy s organizací. V posledních měsících se netajil nespokojeností s tím, jak s ním jeho současný zaměstnavatel zachází.

Zdroj: UFC | ESPN


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ