DomůUFCKhamzat Chimaev vysvětluje, proč před UFC 279 neudělal váhu

Khamzat Chimaev vysvětluje, proč před UFC 279 neudělal váhu

Khamzat Chimaev se nevešel do váhového limitu veltrové váhy. Jeho zápas s Natem Diazem organizace zrušila a jeho novým soupeřem bude Kevin Holland. “Borz” v rozhovoru s novináři řekl, že mu lékaři zakázali shazovat jen pár hodin před vážením.

Chimaev, před soubojem s Diazem, který se měl odehrát na UFC 279 v Las Vegas, fatálně převážil. Poté, co se “Borz” ani zdaleka nedostal do limitu veltrové váhy, se UFC rozhodla změnit zápasovou kartu galavečera a jeho soupeřem bude nyní Kevin Holland. V zápase večera se Nate Diaz utká s Tonym Fergusonem. V rozhovoru pro ESPN se Chimaev takto vyjádřil k celé situaci:

“Nevím, něco s mým tělem nebylo v pořádku. Chtěl jsem dál shazovat, ale přišli nějací doktoři, někdo je zavolal, nevím kdo. Zakázali mi snižovat váhu. Řekl jsem jim, že to zvládnu a že musí počkat, bylo to ve čtyři hodiny ráno, měli jsme spoustu času, ale nedovolili mi to. Musel jsem souhlasit. Byli vystrašení. Nechtěl jsem přijít o peníze za to, že jsem neudělal váhu. Ale přikázali mi, abych přestal shazovat.”

Chimaev dále uvedl, že zápas s Diazem přijal na poslední chvíli. Původně se měl uskutečnit v říjnu. Když přijal nabídku na zápas na UFC 279, byl v silovém tréninku, což mohlo ovlivnit proces snižování váhy.

Sestavení zápasu Diaz vs. Chimaev bylo kritizováno mnoha odborníky a bojovníky. “Borz” byl v tomto zápase výrazným favoritem. V současné době je na 3. místě žebříčku veltrové váhy, přičemž Diaz není v žebříčku hodnocen vůbec.

Zápas na turnaji UFC 279 by měl být pro Diaze posledním zápasem v rámci jeho stávající smlouvy s organizací. V posledních měsících se netajil nespokojeností s tím, jak s ním jeho současný zaměstnavatel zachází.

Zdroj: UFC | ESPN

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ