Sobota, 28 května, 2022
DomůUFCLegendární Georges St. Pierre popisuje, jak vyjednával s UFC a odhalil, kolik...

Legendární Georges St. Pierre popisuje, jak vyjednával s UFC a odhalil, kolik dostal za zápas s Bispingem

Georges St. Pierre otevřeně promluvil o svých obchodních vztazích se svým bývalým zaměstnavatelem – největší organizací MMA na světě. Také prozradil, kolik si vydělal za zápas s Michaelem Bispingem.

Zdroj: Ryan Mallard, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

Bývalý šampion dvou váhových kategorií UFC byl vždy považován za jednoho z nejlepších obchodníků v tomto sportu. Kanaďan si vždy na svých kontraktech dával záležet. Ale začátky rozhodně nebyly snadné – největší výplaty přicházely až po největších výhrách v oktagonu. V rozhovoru pro magazín Wealthsimple GSP hovořil o svých jednáních s UFC před zápasem s Jonem Fitchem v srpnu 2008.

“Ostatní organizace mě tehdy chtěly jako svou hvězdu a UFC to věděla. Blafovali jsme jako v pokeru, když jsme říkali, že nechceme podepsat novou smlouvu. Hodně jsme tehdy riskovali. Je to jako na burze – vaše akcie mohou stoupat, pokud jste úspěšní, ale pokud prohrajete, klesnou. Bylo to ale naše rozhodnutí.”

“Hodně jsem riskoval a řekl jsem UFC, že s nimi nechci podepsat novou smlouvu. A den před zápasem s Jonem Fitchem se nám zástupci UFC ozvali s parádní smlouvou, protože nechtěli, abych byl volným agentem.”

“Psalo se, že jsem za ten zápas vydělal 400 tisíc. Ne, vydělal jsem mnohem víc. Mnohem víc… Miliony. Když jsem byl na vrcholu své kariéry, vydělával jsem miliony dolarů. Pak nedostanete zaplaceno jen za zápas a za případné vítězství, ale vyděláte také na vstupenkách a PPV. Tam se skrývají skutečné peníze. Takto bojovníci vydělají nejvíce peněz. Musíte však mít tu správnou pozici tyto podmínky vyjednat.”

Bojovník se také vyjádřil k výdělku za svůj poslední zápas v oktagonu UFC, ve kterém se utkal s Michaelem Bispingem.

“Za svůj zápas s Michaelem Bispingem jsem si díky PPV a sponzorským penězům vydělal asi 10 milionů dolarů. Později v roce 2019 jsem ukončil sportovní kariéru. Jsem šťastný člověk a měl jsem tu čest ukončit to dobrodružství na vrcholu. Skutečnost je taková, že mnoho bojovníků skončí bez peněz. Bojují příliš dlouho a utrpí mnoho zranění. Jsem zdravý a bohatý. To je v tomto oboru docela vzácné.”

Georges St. Pierre bojoval v profi MMA od roku 2002. V roce 2006 vybojoval titul šampiona polotěžké váhy UFC, o který však v následujícím souboji přišel. Následně opět vybojoval titul a podařilo se mu jej devětkrát uhájit. Nakonec odešel na odpočinek. V roce 2017 se rozhodl, že se na jeden zápas vrátí do oktagonu UFC. Porazil šampiona střední váhy Michaela Bispinga a sebral mu mistrovský pás. Poté se rozhodl opět odejít do ústraní.

Zdroj: Wealthsimple

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
65SledujícíSleduj

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY