DomůUFCDan Hardy označil Georgese St-Pierra za nejlepšího bojovníka všech dob. A vysvětluje...

Dan Hardy označil Georgese St-Pierra za nejlepšího bojovníka všech dob. A vysvětluje proč

Neustále se objevují nové a nové diskuse, jejichž tématem je otázka, kdo je nejlepším bojovníkem v historii MMA. Naposledy se k problematice vyjádřil Dan Hardy, podle kterého je tím nejlepším Georges St-Pierre.

Embed from Getty Images

Dan Hardy je bývalým zápasníkem UFC weltrové váhy a v současnosti pracuje jako komentátor turnajů největší světové organizace MMA. Když se jej novináři z MMA Junkie zeptali, kdo je podle něj nejlepším bojovníkem MMA v historii, bez váhání označil Georgese St-Pierra.

Oba bojovníci měli příležitost poměřit své síly na turnaji UFC 111, kde zvítězil GSP.

„GSP je určitě v nejlepší čtyřce, ale upřímně, nevidím nikoho lepšího. Není jen vynikajícím zápasníkem, ale vede zdravý životní styl i mimo klec. Je celkově čistý. Nikdy neměl žádné aféry s policií, žádné problémy s dopingem. Když s někým prohrál, po čase se vrátil, utkal se s ním znovu a porazil jej. A to svědčí o tom, že je skutečným bojovníkem. Samozřejmě, že mu trochu straním, protože jsem strávil hodně času v jeho gymu, ale je prostě fantastickým zápasníkem. Je těžké si představit někoho, kdo by mohl být lepší než on.“

 


Sleduj turnaj OKTAGON 39: Mnichov - ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj organizace OKTAGON MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 11.2.


Dan Hardy si myslí, že určit toho nejlepšího by bylo mnohem snazší, kdyby se spolu před lety utkali Anderson Silva a GSP. Bez ohledu na tento fakt je však Hardy přesvědčen, že tím nejlepším je Georges St-Pierre.

„Silva a GSP jsou podle mě ti nejlepší ze všech. Ale když se podívám na to, čeho dosáhl GSP, na to, jak se prezentoval v oktagonu i mimo něj, musím konstatovat, že právě on je tím nejlepším bojovníkem v historii MMA. „

 

Georges St-Pierre bojoval v profi MMA od roku 2002. V roce 2006 vybojoval titul šampiona polotěžké váhy UFC, o který však v následujícím souboji přišel. Následně opět vybojoval titul a podařilo se mu jej devětkrát uhájit. Nakonec odešel na odpočinek. V roce 2017 se rozhodl, že se na jeden zápas vrátí do oktagonu UFC. Porazil šampiona střední váhy Michaela Bispinga a sebral mu mistrovský pás. Poté se rozhodl opět odejít do ústraní.

Zdroj: MMA Junkie

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
81SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ