DomůUFCDan Hardy označil Georgese St-Pierra za nejlepšího bojovníka všech dob. A vysvětluje...

Dan Hardy označil Georgese St-Pierra za nejlepšího bojovníka všech dob. A vysvětluje proč

Neustále se objevují nové a nové diskuse, jejichž tématem je otázka, kdo je nejlepším bojovníkem v historii MMA. Naposledy se k problematice vyjádřil Dan Hardy, podle kterého je tím nejlepším Georges St-Pierre.

Embed from Getty Images

Dan Hardy je bývalým zápasníkem UFC weltrové váhy a v současnosti pracuje jako komentátor turnajů největší světové organizace MMA. Když se jej novináři z MMA Junkie zeptali, kdo je podle něj nejlepším bojovníkem MMA v historii, bez váhání označil Georgese St-Pierra.

Oba bojovníci měli příležitost poměřit své síly na turnaji UFC 111, kde zvítězil GSP.

“GSP je určitě v nejlepší čtyřce, ale upřímně, nevidím nikoho lepšího. Není jen vynikajícím zápasníkem, ale vede zdravý životní styl i mimo klec. Je celkově čistý. Nikdy neměl žádné aféry s policií, žádné problémy s dopingem. Když s někým prohrál, po čase se vrátil, utkal se s ním znovu a porazil jej. A to svědčí o tom, že je skutečným bojovníkem. Samozřejmě, že mu trochu straním, protože jsem strávil hodně času v jeho gymu, ale je prostě fantastickým zápasníkem. Je těžké si představit někoho, kdo by mohl být lepší než on.”

 

Dan Hardy si myslí, že určit toho nejlepšího by bylo mnohem snazší, kdyby se spolu před lety utkali Anderson Silva a GSP. Bez ohledu na tento fakt je však Hardy přesvědčen, že tím nejlepším je Georges St-Pierre.

“Silva a GSP jsou podle mě ti nejlepší ze všech. Ale když se podívám na to, čeho dosáhl GSP, na to, jak se prezentoval v oktagonu i mimo něj, musím konstatovat, že právě on je tím nejlepším bojovníkem v historii MMA. “

 

Georges St-Pierre bojoval v profi MMA od roku 2002. V roce 2006 vybojoval titul šampiona polotěžké váhy UFC, o který však v následujícím souboji přišel. Následně opět vybojoval titul a podařilo se mu jej devětkrát uhájit. Nakonec odešel na odpočinek. V roce 2017 se rozhodl, že se na jeden zápas vrátí do oktagonu UFC. Porazil šampiona střední váhy Michaela Bispinga a sebral mu mistrovský pás. Poté se rozhodl opět odejít do ústraní.

Zdroj: MMA Junkie


Sleduj turnaj UFC 287: Pereira vs. Adesanya 2 ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 8.4. na neděli 9.4.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
79SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ