Šéf UFC Dana White: Jestli GSP porazí Khabiba, stane se prvním bojovníkem, který kdy získal tři pásy

Georges St-Pierre, bývalý šampion UFC dvou váhových divizí, je už delší dobu ve sportovních důchodu. Přesto není možnost jeho potenciálního zápasu s Khabibem Nurmagomedovem stále definitivně uzavřena.

Embed from Getty Images

Oba bojovníci jsou takovému souboji nakloněni, i když Kanaďan ještě není stoprocentně rozhodnutý, jestli se chce skutečně vrátit z odpočinku. Dosud navíc nebylo jasné ani to, jak by se k takovému zápasu postavila organizace UFC.

V rozhovoru pro TMZ Sports se nyní k této situaci vyjádřil šéf UFC Dana White.

“Mám zájem si s nimi o tom promluvit. Ale to, že Khabib ten zápas chce, neznamená, že se uskuteční. Je tady spousta věcí, které by se musely vyřešit.”

Šéf UFC také dodal, že jednou z klíčových věcí by byla váha.

“Je také otázkou, jestli si GSP v jeho věku a po tak dlouhé přestávce poradí s váhou. Ovšem, jestli se mu to podaří a porazí Khabiba, stane se prvním bojovníkem, který kdy získal tři pásy.”

Dana White ještě připomněl, že nejprve však musí Khabib porazit Gaethjeho, se kterým se utká už tuto sobotu.

“Jestli Khabib porazí Gaethjeho, promluvím si s ním o tom.”

Georges St-Pierre bojoval v profi MMA od roku 2002. V roce 2006 vybojoval titul šampiona polotěžké váhy UFC, o který však v následujícím souboji přišel. Následně opět vybojoval titul a podařilo se mu jej devětkrát uhájit. Nakonec odešel na odpočinek. V roce 2017 se rozhodl, že se na jeden zápas vrátí do oktagonu UFC. Porazil šampiona střední váhy Michaela Bispinga a sebral mu mistrovský pás. Poté se rozhodl opět odejít do ústraní.

Zdroj: TMZ Sports

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
UFCZahraniční MMA