Legendy odcházejí! UFC opouští Alistair Overeem a Junior dos Santos

Dvě legendy těžké váhy UFC opouští řady bojovníků největší světové organizace MMA. Alistair Overeem a Junior dos Santos se s organizací dohodli na ukončení svého mnohaletého působení v UFC.

Zdroj: UFC

Brazilský zápasník potvrdil na svém Instagramu, že už není bojovníkem UFC, ale zároveň dodal, že ještě nemíní svou kariéru ukončit.

“Děkuji za skvělých 12 let! Bojoval jsem s těmi nejlepšími bojovníky, abych mohl zápasit o mistrovský pás. Bylo pro mě velkou ctí být šampionem a bránit svůj titul. Děkuji každému protivníkovi, fanouškům a také kritikům. Teď si trochu odpočinu, ale jsem natěšený na budoucnost.”

40letý Alistair Overeem (47-19, 1 NC) už dlouho tvrdil, že to je jeho poslední honba za titulem šampiona těžké váhy UFC. Ve svém posledním zápase prohrál s Alexandrem Volkovem. Předtím porazil Augusta Sakaie. Z posledních šesti zápasů má bilanci 4-2. Během své kariéry porazil takové borce, jako jsou Junior dos Santos, Brock Lesnar, Fabricio Werdum nebo Mark Hunt. Ve 42 zápasech dokázal své soupeře ukončit před časem. Kromě několika desítek zápasů v MMA má Overeem na svém kontě také velké množství kickboxerských soubojů.

37letý Junior dos Santos (21-8) je bývalým šampionem UFC. V posledních čtyřech zápasech prohrál. Naposledy se v oktagonu představil na turnaji UFC 256, kde jej knokautoval Ciryl Gane. Během své kariéry se utkal například s Cainem Velasquezem, Frankem Mirem, Derrickem Lewisem, Stipe Miocicem nebo právě Alistairem Overeemem.

Zdroj: UFC | Instagram Junior dos Santos | Combate

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz

Sleduj a odebírej náš Youtube kanál

KATEGORIE
UFCZahraniční MMA