DomůUFCĽudovít Klein potřebuje vyhrát! Stojí proti němu bývalý šampion organizace M-1 Global

Ľudovít Klein potřebuje vyhrát! Stojí proti němu bývalý šampion organizace M-1 Global

Ľudovít Klein, vůbec první Slovák v nejprestižnější světové organizaci MMA, se v sobotu představí potřetí pod hlavičkou UFC. Jeho soupeřem bude nebezpečný Nate Landwehr.

Foto: UFC

Ľudovít Klein se utká s Američanem Natem Landwehrem, bývalým šampionem slavné ruské organizace M-1 Global.

Na turnaji UFC Vegas 40 se šestadvacetiletý reprezentant trnavského klubu Spartakus Fight Gym pokusí napravit zaváhání z května letošního roku, kdy prohrál na body s Michaelem Trizanem.

Při přípravě na říjnový duel zvolil slovenský bojovník známou adresu. Na sedm týdnů se spolu se špičkovým trenérem postoje Pavlem Kurucem vydal do amerického týmu Sanford MMA.

Klub je domovem elitních zápasníků z celého světa, kteří většinou bojují v UFC.

Sledovat zápas Ľudovít Kleina a celý turnaj zdarma můžete také ZDE.

“Cítím se skvěle, nálada je dobrá. Mám za sebou náročné soustředění, které si užívám. Můj soupeř je tvrdý a zkušený bojovník. Jsem si jistý, že bude maximálně připravený a těším se, až porovnáme své síly v kleci. Uvidíme, kdo je lepší.”

Klein se v sobotu večer utká s Natem Landwehrem. Ten si vysloužil přezdívku “The Train”, a to díky své schopnosti udržovat vysoké tempo zápasu a ochotě bojovat bez ohledu na okolnosti.

Američan s oblibou říká, že své soupeře prostě přejede jako vlak, ať už přijdou s čímkoli.

Třiatřicetiletý zápasník je známý především z působení v ruské organizaci M-1 Global, kde kraloval v pérové váze. Jeho agresivní styl mu však v UFC už tolik úspěchů nepřinesl. Ze tří dosavadních zápasů vyhrál pouze jediný.

Mezi Landwehrovy největší slabiny patří obrana v postoji. Rodák z Clarksvillu sice postupuje dopředu, ale tam je náchylný k úderům z protiútoků. Má ve zvyku v zápasech velmi čitelně kopat na nohy soupeře, což ho stálo duel proti Julianu Erosovi.

Stylově je tedy především zápasníkem, který v zápasech, více než technickou dokonalost, předvádí svůj tvrdý bojový styl. Přesně to by mohlo Kleinovi vyhovovat.

Slovák si musí dávat pozor, aby se s dravým Američanem nedostal do přestřelky, ale v ostatních ohledech by měl mít navrch.

Klein po třetí profesionální prohře v kariéře především změnil svůj přístup k přípravě. Mluví o dodržování systému, s čímž měl v minulosti problémy.

Nezřídka se stávalo, že absolvoval náročné tréninky vysoko nad svůj stanovený limit. Nyní do své přípravy zapojil také mentálního kouče.

“Pracuji na všem jako vždy. Snažím se být lepším bojovníkem s každým tréninkem, přípravou i zápasem. Cesta bojovníka je velmi těžká, ale na druhé straně také velmi krásná.”

“Změnil jsem celý svůj přístup k přípravě. Vše mělo svůj systém, který jsme dodržovali. Díky tomu se mi mnohem lépe trénovalo,” shrnul Klein svou přípravu na zápas.

Zdroj: Svet MMA | Instagram Ľudovít Klein

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ