DomůUFCMakhachevův trenér Javier Mendez si nedělá iluze a ví, že UFC jde...

Makhachevův trenér Javier Mendez si nedělá iluze a ví, že UFC jde především o peníze: Vždycky říkám, že to není opravdový sport

Javier Mendez, zakladatel a trenér klubu American Kickboxing Academy (AKA), ví, že Conor McGregor může klidně dostat přednost před jeho svěřencem Islamem Makhachevem a stane se titulovým vyzyvatelem v lehké váze UFC.

O potenciální příležitosti pro Conora McGregora v zápase o pás se mluví už dlouho, i když z hlediska žebříčku nemá takový krok žádné opodstatnění. O pás se totiž ucházejí i další bojovníci, například Islam Makhachev, jehož trénuje Javier Mendez.

Trenér AKA si však nedělá iluze. Ví, že skutečnost, že Makhachev je v žebříčku lehké váhy výše než Conor McGregor, nemá pro UFC žádný význam. V rozhovoru pro Submission Radio Mendez řekl:

“To je součástí této hry. Conor do ní vnáší obrovská čísla. Uvidíme, jak se UFC rozhodne. Očekávám každý scénář. Líbí se mi to? Ne. Mám na výběr? Ne. Žebříčky pro mě vždycky byly a jsou blbost. Proto jim nevěnuji pozornost. Bez ohledu na to, kdo bude bojovat o pás, vždycky říkám, že to není skutečný sport, že je to především zábava a až potom sport. Pokud jde o zábavu, UFC chce vydělat co nejvíce peněz. A jej jim jedno, kdo to bude a na jakém místě žebříčku je.”

Islam Makhachev je dnes v žebříčku UFC v lehké váze na čtvrtém místě. Conor McGregor je na deváté pozici.

Conor McGregor má za sebou těžší období kariéry. Z posledních čtyř zápasů vyhrál pouze jednou. V roce 2021 bojoval dvakrát a dvakrát prohrál v souboji s Dustinem Poirierem.

Zdroj: Submission Radio

Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
83SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ