DomůOstatníTohle je týrání! Kruté snižování hmotnosti 10letého boxera

Tohle je týrání! Kruté snižování hmotnosti 10letého boxera

Nedávno se na sociálních sítích objevilo video desetiletého boxera, který se snaží snížit váhu a prosí, aby mohl jít domů.

Video, které na Twitteru sdílel prezident WBC Mauricio Sulaiman, ukazuje dehydrovaného mladého boxera v sauna obleku na snižování váhy. Mimo obrazovku je slyšet muž, který chlapce bezcitně povzbuzuje, aby v obleku zůstal, přestože hoch prosí, aby proceduru ukončil.

“Chceš cvičit a zhubnout? Nebo to chceš dělat takhle?” říká muž.

“Můžu jít domů a vyspat se z toho? Chci se jít zchladit,” odpovídá chlapec.

“Tohle řekni tomu, s kým budeš bojovat,” řekne muž.

Sulaiman video doprovodil rozhořčeným vzkazem, v němž odsoudil jednání chlapcova týmu a připomněl fanouškům často fatální nebezpečí, které s sebou proces shazování váhy nese.

“Tohle video je tak znepokojující! Tolik neznalosti o snižování hmotnosti na všech úrovních. Dívat se, jak ten kluk takhle trpí, je brutální a zločinné. Snižování váhy a dehydratace jsou příčinou většiny, ne-li všech smrtelných nehod v boxu a kontaktních sportech,” napsal Sulaiman na Twitteru.

Snižování hmotnosti zůstává v bojových sportech sporným tématem

Nebezpečí snižování hmotnosti v boxu a MMA je v posledních letech velmi diskutovaným tématem, protože si tato praxe vyžádala životy několika bojovníků. V roce 2015 zemřel po komplikacích způsobených snížením váhy boxer veltrové váhy Yang Jian Bing z One Championship. Následovalo úmrtí Leandra Souzy v bantamové váze organizace Shooto Brazil v roce 2015.

Ačkoli UFC zatím nezažila úmrtí v důsledku snižování hmotnosti, přiblížila se k němu nebezpečně blízko. V roce 2018 se Uriah Hall novinářům svěřil, že brutální shazování, po kterém skončil v nemocnici, málem vedlo k jeho smrti.

Někteří jiní vidí ve shazování i jiný problém. Například komentátor UFC Joe Rogan soustavně kritizuje extrémní snižování hmotnosti, které podstupují někteří bojovníci, a přirovnává ho k podvádění.

Zdroj: Twitter Mauricio Sulaiman


Sleduj turnaj UFC Vegas 76: Strickland vs. Magomedov ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 1.7. na neděli 2.7.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
80SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ