Sobota, 4 února, 2023
DomůOstatníTohle je týrání! Kruté snižování hmotnosti 10letého boxera

Tohle je týrání! Kruté snižování hmotnosti 10letého boxera

Nedávno se na sociálních sítích objevilo video desetiletého boxera, který se snaží snížit váhu a prosí, aby mohl jít domů.

Video, které na Twitteru sdílel prezident WBC Mauricio Sulaiman, ukazuje dehydrovaného mladého boxera v sauna obleku na snižování váhy. Mimo obrazovku je slyšet muž, který chlapce bezcitně povzbuzuje, aby v obleku zůstal, přestože hoch prosí, aby proceduru ukončil.

„Chceš cvičit a zhubnout? Nebo to chceš dělat takhle?“ říká muž.

„Můžu jít domů a vyspat se z toho? Chci se jít zchladit,“ odpovídá chlapec.

„Tohle řekni tomu, s kým budeš bojovat,“ řekne muž.

Sulaiman video doprovodil rozhořčeným vzkazem, v němž odsoudil jednání chlapcova týmu a připomněl fanouškům často fatální nebezpečí, které s sebou proces shazování váhy nese.

„Tohle video je tak znepokojující! Tolik neznalosti o snižování hmotnosti na všech úrovních. Dívat se, jak ten kluk takhle trpí, je brutální a zločinné. Snižování váhy a dehydratace jsou příčinou většiny, ne-li všech smrtelných nehod v boxu a kontaktních sportech,“ napsal Sulaiman na Twitteru.

Snižování hmotnosti zůstává v bojových sportech sporným tématem

Nebezpečí snižování hmotnosti v boxu a MMA je v posledních letech velmi diskutovaným tématem, protože si tato praxe vyžádala životy několika bojovníků. V roce 2015 zemřel po komplikacích způsobených snížením váhy boxer veltrové váhy Yang Jian Bing z One Championship. Následovalo úmrtí Leandra Souzy v bantamové váze organizace Shooto Brazil v roce 2015.

Ačkoli UFC zatím nezažila úmrtí v důsledku snižování hmotnosti, přiblížila se k němu nebezpečně blízko. V roce 2018 se Uriah Hall novinářům svěřil, že brutální shazování, po kterém skončil v nemocnici, málem vedlo k jeho smrti.

Někteří jiní vidí ve shazování i jiný problém. Například komentátor UFC Joe Rogan soustavně kritizuje extrémní snižování hmotnosti, které podstupují někteří bojovníci, a přirovnává ho k podvádění.


Sleduj turnaj UFC FIGHT NIGHT: Lewis vs. Spivak ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další akci největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v noci ze soboty 4.2. na neděli 5.2.


Zdroj: Twitter Mauricio Sulaiman

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,029FanoušciTo se mi líbí
4,420SledujícíSleduj
80SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ