DomůOstatníTohle je týrání! Kruté snižování hmotnosti 10letého boxera

Tohle je týrání! Kruté snižování hmotnosti 10letého boxera

Nedávno se na sociálních sítích objevilo video desetiletého boxera, který se snaží snížit váhu a prosí, aby mohl jít domů.

Video, které na Twitteru sdílel prezident WBC Mauricio Sulaiman, ukazuje dehydrovaného mladého boxera v sauna obleku na snižování váhy. Mimo obrazovku je slyšet muž, který chlapce bezcitně povzbuzuje, aby v obleku zůstal, přestože hoch prosí, aby proceduru ukončil.

“Chceš cvičit a zhubnout? Nebo to chceš dělat takhle?” říká muž.

“Můžu jít domů a vyspat se z toho? Chci se jít zchladit,” odpovídá chlapec.

“Tohle řekni tomu, s kým budeš bojovat,” řekne muž.

Sulaiman video doprovodil rozhořčeným vzkazem, v němž odsoudil jednání chlapcova týmu a připomněl fanouškům často fatální nebezpečí, které s sebou proces shazování váhy nese.

“Tohle video je tak znepokojující! Tolik neznalosti o snižování hmotnosti na všech úrovních. Dívat se, jak ten kluk takhle trpí, je brutální a zločinné. Snižování váhy a dehydratace jsou příčinou většiny, ne-li všech smrtelných nehod v boxu a kontaktních sportech,” napsal Sulaiman na Twitteru.

Snižování hmotnosti zůstává v bojových sportech sporným tématem

Nebezpečí snižování hmotnosti v boxu a MMA je v posledních letech velmi diskutovaným tématem, protože si tato praxe vyžádala životy několika bojovníků. V roce 2015 zemřel po komplikacích způsobených snížením váhy boxer veltrové váhy Yang Jian Bing z One Championship. Následovalo úmrtí Leandra Souzy v bantamové váze organizace Shooto Brazil v roce 2015.

Ačkoli UFC zatím nezažila úmrtí v důsledku snižování hmotnosti, přiblížila se k němu nebezpečně blízko. V roce 2018 se Uriah Hall novinářům svěřil, že brutální shazování, po kterém skončil v nemocnici, málem vedlo k jeho smrti.

Někteří jiní vidí ve shazování i jiný problém. Například komentátor UFC Joe Rogan soustavně kritizuje extrémní snižování hmotnosti, které podstupují někteří bojovníci, a přirovnává ho k podvádění.

Zdroj: Twitter Mauricio Sulaiman

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ