DomůUFCManažer hvězd UFC: Jiří Procházka je pro Kamaru Usmana snazší soupeř než...

Manažer hvězd UFC: Jiří Procházka je pro Kamaru Usmana snazší soupeř než Leon Edwards

Zápas s Leonem Edwardsem bude pro Kamaru Usmana těžším, než by byl potenciální souboj s Jiřím Procházkou. To jsou slova Aliho Abdelazize, jenž je manažerem Nigerejce a spousty dalších hvězd MMA.

Kamaru Usman (20-1 MMA, 15-0 UFC) se v sobotním hlavním zápase turnaje UFC 278, který se uskuteční ve Vivint Areně v Salt Lake City, utká s Leonem Edwardsem (19-3 MMA, 11-2 UFC). V souboji nepůjde o nic menšího, než o titul šampiona UFC ve veltrové váze.

Po vítězství nad Edwardsem Usman zvažuje, že postoupí o dvě divize výš a bude usilovat o titul v polotěžké váze, který v současnosti drží Jiří Procházka (29-3-1 MMA, 3-0 UFC). Ali Abdelaziz, Usmanův manažer a šéf Dominance MMA, si myslí, že Edwards je pro Usmana těžším soupeřem, než bude Jiří Procházka.

“Myslím, že zápas s Jiřím bude snadnější, než zápas s Leonem,” řekl Abdelaziz pro ESPN. “Podle mého názoru je Leon ze stylistického hlediska větší problém. Jiří je tvrdý a talentovaný. Ale pro Usmana je snadným soupeřem.”

Prezident UFC Dana White nedávno prohlásil, že by Usmanovi nebránil v cestě za takovým vysokým cílem, i když mu takový krok nedoporučuje.

“Kamaru musí nejprve vyhrát proti Leonovi,” řekl Abdelaziz. “Pak si sednou s Danou a uvidí se. Ale nakonec, kdo v historii přeskočil váhovou kategorii a šel si pro titul? Je to o vydělávání peněz. Je to o velkých zápasech. A to by byl velký zápas. A Kamaru navíc řekl, že by pak chtěl titul v polotěžké váze hájit. Není to tak, že by vyhrál a utekl by jako Georges St-Pierre. Bude obhajovat. Jestli si někdo zaslouží přejít do jiné váhové kategorie a bojovat tam o titul, tak je to Kamaru.”

Ali Abdelaziz je známý svými provokacemi. Je také jasné, že každý manažer se snaží svého bojovníka co nejvíce promovat a zajistit mu tak co největší popularitu a co největší přísun peněz. Tady si však Abdelaziz i Usman naložili trochu větší sousto. Ano, Usman je skvělý bojovník, jeden z nejlepších v historii UFC. V polotěžké váze by jistě byl schopen se do určité míry prosadit, na absolutní špičku by však nestačil.

Zdroj: ESPN | MMA Junkie

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ