DomůUFCManažer hvězd UFC: Jiří Procházka je pro Kamaru Usmana snazší soupeř než...

Manažer hvězd UFC: Jiří Procházka je pro Kamaru Usmana snazší soupeř než Leon Edwards

Zápas s Leonem Edwardsem bude pro Kamaru Usmana těžším, než by byl potenciální souboj s Jiřím Procházkou. To jsou slova Aliho Abdelazize, jenž je manažerem Nigerejce a spousty dalších hvězd MMA.

Kamaru Usman (20-1 MMA, 15-0 UFC) se v sobotním hlavním zápase turnaje UFC 278, který se uskuteční ve Vivint Areně v Salt Lake City, utká s Leonem Edwardsem (19-3 MMA, 11-2 UFC). V souboji nepůjde o nic menšího, než o titul šampiona UFC ve veltrové váze.

Po vítězství nad Edwardsem Usman zvažuje, že postoupí o dvě divize výš a bude usilovat o titul v polotěžké váze, který v současnosti drží Jiří Procházka (29-3-1 MMA, 3-0 UFC). Ali Abdelaziz, Usmanův manažer a šéf Dominance MMA, si myslí, že Edwards je pro Usmana těžším soupeřem, než bude Jiří Procházka.

“Myslím, že zápas s Jiřím bude snadnější, než zápas s Leonem,” řekl Abdelaziz pro ESPN. “Podle mého názoru je Leon ze stylistického hlediska větší problém. Jiří je tvrdý a talentovaný. Ale pro Usmana je snadným soupeřem.”

Prezident UFC Dana White nedávno prohlásil, že by Usmanovi nebránil v cestě za takovým vysokým cílem, i když mu takový krok nedoporučuje.

“Kamaru musí nejprve vyhrát proti Leonovi,” řekl Abdelaziz. “Pak si sednou s Danou a uvidí se. Ale nakonec, kdo v historii přeskočil váhovou kategorii a šel si pro titul? Je to o vydělávání peněz. Je to o velkých zápasech. A to by byl velký zápas. A Kamaru navíc řekl, že by pak chtěl titul v polotěžké váze hájit. Není to tak, že by vyhrál a utekl by jako Georges St-Pierre. Bude obhajovat. Jestli si někdo zaslouží přejít do jiné váhové kategorie a bojovat tam o titul, tak je to Kamaru.”

Ali Abdelaziz je známý svými provokacemi. Je také jasné, že každý manažer se snaží svého bojovníka co nejvíce promovat a zajistit mu tak co největší popularitu a co největší přísun peněz. Tady si však Abdelaziz i Usman naložili trochu větší sousto. Ano, Usman je skvělý bojovník, jeden z nejlepších v historii UFC. V polotěžké váze by jistě byl schopen se do určité míry prosadit, na absolutní špičku by však nestačil.

Zdroj: ESPN | MMA Junkie


Sleduj turnaj UFC Fight Night: Dariush vs. Tsarukyan ŽIVĚ a ZDARMA

Sleduj další turnaj největší světové organizace MMA! - SLEDUJ ŽIVĚ ZDE - už v sobotu 2.12.


Sleduj náš FACEBOOK

Přihlaš se k odběru nejnovějších článků

A my Ti jednou za den pošleme přehled toho nejdůležitějšího, co se odehrálo ve světě MMA.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ