DomůCZ/SK MMAMartin Buday to dokázal! Slovensko má druhého bojovníka v UFC

Martin Buday to dokázal! Slovensko má druhého bojovníka v UFC

Slovenský bojovník Martin Buday, na turnaji Dana White’s Contender Series, porazil Lorenza Hooda a získal kontrakt s UFC. Stal se tak druhým slovenským bojovníkem v nejprestižnější světové organizaci MMA.

Zdroj: OKTAGON MMA

V Las Vegas, přímo před zraky prezidenta UFC Dany Whitea, porazil v prvním kole technickým KO Američana Lorenza Hooda. Poté se dozvěděl šťastnou novinu. Stal se teprve druhým Slovákem v UFC.

Martin Buday se zúčastnil turnaje Contender Series, který je jakousi kvalifikací do prestižní ligy UFC. Vítězství v této soutěži může znamenat smlouvu přímo z rukou prezidenta organizace Dany Whitea.

Buday splnil první podmínku. Většinu zápasu měl pod kontrolou a zvládl i těžké momenty. Soupeř ho obvinil z faulu (eye poke), ale opakované záběry ukázaly, že šlo o čistý zákrok.

Později se Buday na několik okamžiků ocitl pod nepříjemným tlakem, ale situaci zvládl dobře. Poté si už prosadil stanovenou taktiku a slavil úspěch.

“Ano, to byla moje taktika. Věděli jsme, že mě bude chtít tlačit údery a kopy. Chtěl jsem ho kontrolovat. Viděl jsem, že ho ta kolena trápí,” řekl v pozápasovém rozhovoru.

Po skončení turnaje o všem rozhodoval Dana White. Po krátké poradě se svým týmem se postavil před kameru a oznámil výsledky.

U každého zápasu se zastavil a vysvětlil, co stálo za jeho rozhodnutím. Pro Budaye měl radostnou zprávu.

“Inkasoval jsi tvrdé údery, zvládl jsi to ale skvěle. Jsi silný, je ti 29 let, jsi v nejlepších letech, máš bilanci 9-1 a já potřebuji těžké váhy,” řekl White.

Ihned upřesnil, že v Budayově případě nejde ani tak o to, v jaké váhové divizi působí. Výkon slovenského bojovníka jej vysloveně nadchl.

“Když podáte takový výkon jako on, na váze vůbec nezáleží. Svého soupeře zničil kousek po kousku,” vysvětlil.

Zdroj: Svet MMA | UFC | Twitter UFC

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ