Martin Buday to dokázal! Slovensko má druhého bojovníka v UFC

Slovenský bojovník Martin Buday, na turnaji Dana White’s Contender Series, porazil Lorenza Hooda a získal kontrakt s UFC. Stal se tak druhým slovenským bojovníkem v nejprestižnější světové organizaci MMA.

Zdroj: OKTAGON MMA

V Las Vegas, přímo před zraky prezidenta UFC Dany Whitea, porazil v prvním kole technickým KO Američana Lorenza Hooda. Poté se dozvěděl šťastnou novinu. Stal se teprve druhým Slovákem v UFC.

Martin Buday se zúčastnil turnaje Contender Series, který je jakousi kvalifikací do prestižní ligy UFC. Vítězství v této soutěži může znamenat smlouvu přímo z rukou prezidenta organizace Dany Whitea.

Buday splnil první podmínku. Většinu zápasu měl pod kontrolou a zvládl i těžké momenty. Soupeř ho obvinil z faulu (eye poke), ale opakované záběry ukázaly, že šlo o čistý zákrok.

Později se Buday na několik okamžiků ocitl pod nepříjemným tlakem, ale situaci zvládl dobře. Poté si už prosadil stanovenou taktiku a slavil úspěch.

„Ano, to byla moje taktika. Věděli jsme, že mě bude chtít tlačit údery a kopy. Chtěl jsem ho kontrolovat. Viděl jsem, že ho ta kolena trápí,“ řekl v pozápasovém rozhovoru.

Po skončení turnaje o všem rozhodoval Dana White. Po krátké poradě se svým týmem se postavil před kameru a oznámil výsledky.

U každého zápasu se zastavil a vysvětlil, co stálo za jeho rozhodnutím. Pro Budaye měl radostnou zprávu.

„Inkasoval jsi tvrdé údery, zvládl jsi to ale skvěle. Jsi silný, je ti 29 let, jsi v nejlepších letech, máš bilanci 9-1 a já potřebuji těžké váhy,“ řekl White.

Ihned upřesnil, že v Budayově případě nejde ani tak o to, v jaké váhové divizi působí. Výkon slovenského bojovníka jej vysloveně nadchl.

„Když podáte takový výkon jako on, na váze vůbec nezáleží. Svého soupeře zničil kousek po kousku,“ vysvětlil.

Zdroj: Svet MMA | UFC | Twitter UFC

Sledujte nás také na našem FACEBOOKU, TWITTERU nebo INSTAGRAMU.

Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz

Přidat na Seznam.cz
KATEGORIE
CZ/SK MMAUFCVideaZahraniční MMA

PŘEČTI SI TAKÉ