Medailistka z ME v zápase je po smrti. Némethová vypadla z 11. patra domu v bulharské Sofii
Maďarský sport zasáhla tragická zpráva. Zsanett Németh, bývalá účastnice olympijských her a medailistka z mistrovství Evropy v zápase, zemřela v Sofii.
Obsah článku
Zsanett Németh patřila mezi nejvýraznější maďarské zápasnice posledních let. V MMA sice nepůsobila, ale pro fanoušky bojových sportů šlo o známé jméno z olympijského zápasu. O její smrti informoval Maďarský zápasnický svaz, podle kterého zemřela v úterý v Sofii.
Smrt v Sofii
Németh bylo 32 let. Maďarský svaz uvedl, že zemřela tragicky. Další podrobnosti následně přinesla bulharská média, podle kterých k úmrtí došlo v areálu sportovního komplexu Diana v Sofii.
Bulharská agentura BGNES s odkazem na zdroje ze sofijské policie napsala, že vyšetřovatelé pracují s verzí sebevraždy.
Medaile i olympiáda
Zsanett Németh za sebou měla výraznou kariéru. Mezinárodní zápasnická federace United World Wrestling připomněla, že v roce 2017 získala stříbro na mistrovství Evropy a o dva roky později přidala evropský bronz.
V roce 2016 reprezentovala Maďarsko na olympijských hrách v Riu de Janeiru ve váhové kategorii do 75 kilogramů. Už dříve na sebe upozornila i juniorskými výsledky. V roce 2011 vyhrála mistrovství světa do 17 let a stala se první maďarskou zápasnicí, které se to povedlo.





