DomůUFCMerab Dvalishvili překonal rekord UFC, který 11 let držel Cain Velasquez

Merab Dvalishvili překonal rekord UFC, který 11 let držel Cain Velasquez

Merab Dvalishvili při vítězství nad Petrem Yanem na UFC Vegas 71, překonal rekord v počtu pokusů o takedown, který držel bývalý šampion těžké váhy Cain Velasquez.

Merab Dvalishvili (16-4) si připsal deváté vítězství v oktagonu v řadě, když v zápase večera na UFC Vegas 71 porazil bývalého šampiona bantamové váhy Petra Yana.

Merab předvedl skvělý výkon. Yanovi nedal šanci a suverénně zvítězil. Již po několika vteřinách zápasu se Gruzínec pokusil o takedown, a jak se ukázalo, byla to součást účinné strategie, jak zatlačit Rusa do defenzivy. Během celého zápasu si pak Dvalishvili připsal 49 pokusů o takedown, z nichž 11 bylo úspěšných, což je nový rekord organizace UFC.

Předchozí rekord vytvořil v roce 2012 Cain Velasquez, který v zápase o titul v těžké váze proti Junioru Dos Santosovi na UFC 155 provedl 33 pokusů o takedown, z nichž 11 bylo úspěšných.

Dvalishvili je zároveň na nejlepší cestě k prvnímu místu v historii UFC, co se týká celkového počtu takedownů. Na prvním místě je zatím legendární Georges St-Pierre s 90 takedowny, na druhém Gleison Tibau s 84 a na třetím Clay Quida se 76. Na čtvrtém místě je pak Dvalishvili, který v organizaci UFC zaznamenal již 74 takedownů.

Zdroj: UFC

Organizace UFC už v roce 2021 zveřejnila video, které ukazuje Dvalishviliho schopnosti v plné kráse:

Zdroj: YouTube UFC | MMA Rocks

MMA tipy, kurzy a kde sledovat zápasy MMA online

1️⃣ Kde sledovat MMA živě ›

Pro sledování turnajů organizací UFC nebo OKTAGON MMA se nabízí hned několik možností. A záleží jen na Vás, jestli si zvolíte placené varianty (PPV, placené televizní kanály) nebo jestli budete sledovat MMA živě a zdarma.

2️⃣ Kde sledovat OKTAGON živě ›

První zápas na Prelims kartě (Free Prelims Fight) organizace většinou nabízí zdarma na (YouTube OKTAGON MMA), celý turnaj pak můžete shlédnou prostřednictvím PPV. OKTAGON turnaje však můžete sledovat také zdarma ZDE.

3️⃣ Kde sledovat UFC živě ›

Early Prelims a Prelims karty můžet sledovat v placené aplikaci UFC Fight Pass. Hlavní kartu většinou vysílá televizní stanice Premier Sport 1 nebo ji můžete sledovat via PPV. Celý turnaj můžete také sledovat zcela zdarma na stránkách sázkové kanceláře Tipsport.

4️⃣ MMA tipy, kurzy, analýzy a sázky na MMA

S konkrétními kurzy se můžete seznámit na našich stránkách, kde se s Vámi také dělíme o naše analýzy a tipy na jednotlivé MMA zápasy.

Nabídka ubytování pro sportovní soustředění a aktivní dovolenou. Tréninkové kempy. Hledáte kam na sportovní soustředění? U nás si vyberete.

Sleduj náš FACEBOOK

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

SLEDUJ NÁS

5,911FanoušciTo se mi líbí
3,867SledujícíSleduj
87SledujícíSleduj

NEJČTENĚJŠÍ